formuly standaryzacyjne

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
pcheucia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2006, o 13:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: szczecin

formuly standaryzacyjne

Post autor: pcheucia »

W 1996 roku wartość odszkodowań i świadczeń z tylułu ubezpieczeń dobrowolnych w dziale II w Polsce wynosiła 1693,6 min zl, a w 1994 roku wartość ta kształtowała się na poziomie 955,4 min zł. Wartość od¬szkodowań i świadczeń z tytułu ubezpieczeń dobrowolnych w tym dziale w 1994 roku przy założeniu liczby odszkodowali i świadczeń z 1996 ro¬ku wynosiłaby 1 164,9 min zł. Ustalić o iie procent zmieniła się wartość odszkodowań i świadczeń z tytułu ubezpieczeń dobrowolnych w dziale 1! w wyniku zmian w wysokości przeciętnej kwoty wypłaconej w pojedyn¬czym odszkodowaniu bądź świadczeniu. Czy możliwe jest na podstawie podanych informacji określenie wpływu zmian w liczbie odszkodowań i świadczeń na zmianę wartości odszkodowali i świadczeń? Uzasadnić wybór formuł' standaryzacyjnych.

PROSZE O POMOC BO NIE WIEM O CO CHODZI?? :)
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2007, o 08:52 przez pcheucia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

formuly standaryzacyjne

Post autor: Lady Tilly »

Wydaje mi się, ze chodzi o agregatowy indeks cen zdefiniowany według formuły Paaschego.
student82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Przemysl

formuly standaryzacyjne

Post autor: student82 »

witam wszystkich,
mam pytanie.piszę pracę na temat motywacji w sporcie. badania zrobiłem przy pomocy ankiety, w której badani zaznaczali na skali szacunkowej (od 0 do 10 pkt) wartość danego motywu w ich działalności karate. tych motywów było 30.oprócz tych danych mam również:wiek, staż treningowy, stopień zaawansowania. mam obliczyć wsp.rang spearmana. czy ktoś może mi doradzić jak to zrobić, co brać pod uwagę, co do czego porównywać, i jak dokonać rangowania? wielkie dzięki z góry za wszelkie informacje,
pozdrwiam

[ Dodano: 9 Luty 2007, 17:04 ]
proszę o pomoc,bo czas mnie nagli a nie wiem jak się do tego zabrać
ODPOWIEDZ