10 różnych zadań

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
cinnamon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2011, o 12:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

10 różnych zadań

Post autor: cinnamon »

Mam 10 zadań, kilka z nich jestem w stanie zrobić, ale zbyt "domowym" sposobem, potrzebuję wsparcia szczególnie w zadaniach 2,4,6,7, ale każda próba i pomoc (tak w rozwiązaniu jak i w teoretycznym tłumaczeniu zadania) się przyda. Dziękuję


1. Windą jedzie 7 osób, a pięter w budynku jest 10. Jaka jest szansa, ż e wszyscy wysiądą na
różnych piętrach?

2. Rzucamy dwiema kostkami do gry. Rozpatrzmy trzy zdarzenia: a– suma oczek jest
parzysta, b– suma oczek jest mniejsza ni 4 , c– suma oczek jest podzielna przez 3. Czy zdarzenia a,b,c
są wzajemnie niezależne?

3. Wśród klientów pewnego sklepu 20% jest takich, którzy wydaj do 50 zł, 80%wydaje
ponad 50 zł. W ród tych co wydaj do 50 zł, 75 % płaci gotówk lub czekiem, a 25 % płaci kart
kredytową. Wśród tych, którzy wydają ponad 50 zł, 30 % płaci gotówk lub czekiem, a 70 % kart
kredytową . Losowo wybrany klient zapłacił kart kredytow . Jakie jest prawdopodobieństwo, że
zapłacił ponad 50 zł.

4. Samochód porusza sie po trasie, na której znajduj si 3 sygnały ś wietlne, działaj ce
niezale nie od siebie. Ka dy z nich zatrzymuje lub przepuszcza samochód z prawdopodobie stwem
=1/2 . Niech oznacza liczb sygnałów mini tych przez samochód do momentu pierwszego
zatrzymania. Znale rozkład zmiennej losowej i narysowa jej dystrybuant .

5. Czas potrzebny do przeprowadzenia pewnego testu krwi ma rozkład jednostajny na
przedziale (50,75)s. Jaki procent testów kończy si przed upływem minuty?

6. Z partii towaru o wadliwo ci 3%pobrano prób 500 elementow . Korzystaj c z
CTG oszacowa prawdopodobie stwo tego, ż e liczba wadliwych elementów w próbie nie
przekroczy 4%.

7. Niech ,…,b dzie realizacj próby prostej ,…,z populacji o rozkładzie
trzypunktowym (=−1)=, (=0)=0.4 −, (=1)=0.6 . Za pomoc metody
momentów wyznaczy oszacowanie parametru .

8. Do zagadnie normowania pracy potrzebne jest oszacowanie ś redniego czasu
pracy potrzebnego tokarzowi na obróbk skrawaniem pewnego detalu na okre lonym typie
obrabiarki. W tym celu zmierzono czas toczenia tego detalu u 3 losowo wybranych
(niezale nie) tokarzy. Otrzymano nast puj ce wyniki (w minutach): 14.3; 17.3; 16.4.
Przyjmuj c, ż e rozkład czasu toczenia tego detalu jest normalny i =1.26 , wyznaczy
przedział ufno ci ze współczynnikiem ufno ci 0.95 dla ś redniego czasu toczenia.

9. Rzucono 60 razy kostką do gry:
Oczka 1 2 3 4 5 6
Liczba trafie 10 11 5 9 18 7
Czy kostk mo na uzna za symetryczn (=0,05 )?

10. W celu porównania ska enia wody w dwóch jeziorach pobrano po 6 próbek z
ka dego z nich i zmierzono w nich zawarto ołowiu (w mg/l):
Jezioro I 21.0 17.5 23.1 26.2 20.1 19.8
Jezioro II 17.3 21.0 18.2 18.8 19.0 18.1
Za pomoc testu Wilcoxona, stwierdzi , czy rozkłady zawarto ci ołowiu w obu jeziorach
mo na uzna za ró ne (=0,05 ).
miodzio1988

10 różnych zadań

Post autor: miodzio1988 »

Ok. Jakie masz problemy w tych zadaniach? Tak konkretnie.
cinnamon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2011, o 12:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

10 różnych zadań

Post autor: cinnamon »

zastosowanie metody
obliczenia
wynik?

Że tak powiem potrzebuję żeby zrobić te zadania zgodnie ze sztuką, a nie na logikę.
miodzio1988

10 różnych zadań

Post autor: miodzio1988 »

Wow. Bardzo konkretnie.

Zacznijmy może od drugiego.

Co to znaczy, że trzy zdarzenia są niezależne?
cinnamon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2011, o 12:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

10 różnych zadań

Post autor: cinnamon »

Miodzio, sorry, nie mam czasu na takie zabawy w uczenie ala gadu-gadu. Cóż, w takim razie nie mam co szukać.
miodzio1988

10 różnych zadań

Post autor: miodzio1988 »

To gotowca nie dostaniesz. Jedynie na taką pomoc możesz liczyć.

Nie chcesz takiej pomocy? forum10.htm masz odpowiedni temat. Zapłać komuś to będzie gotowiec.
cinnamon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2011, o 12:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

10 różnych zadań

Post autor: cinnamon »

Nie raz na tym forum widziałam robione wspólnie zadania. Gotowca nie chcę, bo ciężko by było mieć gotowca na kolokwium które już się odbyło. Raczej zobaczyć, poznać tok rozumowania i zrozumieć. Ale nie mam na to wielu godzin na przepytki pt. co trzeba zrobić żeby to i to... ; dobrze,więc teraz może to...
miodzio1988

10 różnych zadań

Post autor: miodzio1988 »

No to ja Ci proponuję wspólne robienie tych zadań. Dopóki będziesz odpowiadać na moje pytania uzyskasz pomoc. Nie jest to liceum tylko studia, więc albo współpracujesz albo zapłać komuś za te zadania
ODPOWIEDZ