Prawdopodobieństwo, zmienna losowa ,wartość oczekiwana i odc

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
karoli30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 maja 2011, o 21:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: waa

Prawdopodobieństwo, zmienna losowa ,wartość oczekiwana i odc

Post autor: karoli30 »

Cześć,
Potrzebuje Waszej pomocy.

zad1.
Prawdopodobieństwo , że w danym dniu świeci słońce w miejscowości M wynosi frac{5}{6} . Wyjezdzamy na 14 dniowy urlop. Jakie jest prawdopodobieństwo ,że słonce będziemy mieli co najmniej 10 dni ?

zad.2
W urnie mamy 6 kul białych, 3 czarne i 9 zielonych. Losujemy z urny jedną kulę . Za wylosowanie kuli białej dostajemy 6 punktów, zielonej 3 punkty a czarnej tracimy 3 punkty. Podać rozkład zmiennej losowej X ilości uzyskanych punktów. Obliczyć wartość oczekiwaną i wariancję

zad3.
Zmienna losowa X ma rozkład prawdopodobieństwa:
xi -3 -1 0 4 6
P2 0.15 C 0,27 0,2 0,1

Wyznacz stałą c oraz E (x) , d (X)

zad.4

W skrzynce znajduje się 50 żarówek , w tym 3 wadliwe. Ze skrzynki wyjęto 7 żarówek. Oblicz prawdopodobieństwo , że pomiędzy wyjętymi żarówkami jest dokładnie 1 wadliwa.

zad.5

Przeprowadzamy 10 niezależnych doświadczeń fizycznych. Przeciętnie 3/5 doświadczeń daje pozytywny wynik. Jakie będzie prawdopodobieństwo , przynajmniej 1 doświadczenie da pozytywny wynik.

zad.6

W ciągu ostatnich 300 dni przeprowadzono obserwacje liczby awarii sieci elektrycznej w pewnym mieście. Rozkład liczby awarii jest następujący:
liczba awarii Liczba dni
0 240
1 45
2 12
3 3

Określ rozkład prawdopodobieństwa tej zmiennej losowej oraz oblicz wartość oczekiwana i odchylenie standardowe

zad.7
Prawdopodobieństwo trafienia do celu w jednym strzale wynosi wynosi 3/4 . do celu oddano 9 niezależnych strzałów . Oblicz prawdopodobieństwo że cel zostanie trafiony co najmniej dwa razy.

zad8.

W doświadczeniu brały udział 42 kury. ich nośność w 5 dniach przebiegała następująco:
Liczba zniesionych jaj 0 1 2 3 4 5
Liczba kur 6 8 5 19 4 0

Przedstaw rozkład prawdopodobieństwa zmiennej – liczby zniesionych jaj. Wyznacz wartość oczekiwaną i odchylenie Standardowe rozkładu tej zmiennej


Niektóre zadanie są podobne , jeśli pomożecie mi rozwiązać chodź część z nich będę Wam bardzo wdzięczny. potrzebuje je rozwiązać do soboty ..

pozdrawiam
miodzio1988

Prawdopodobieństwo, zmienna losowa ,wartość oczekiwana i odc

Post autor: miodzio1988 »

Pomożemy. Tylko napisz jakie konkretnie masz problemy.
karoli30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 maja 2011, o 21:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: waa

Prawdopodobieństwo, zmienna losowa ,wartość oczekiwana i odc

Post autor: karoli30 »

np. w zadaniu 3
, nie wiem jak wyliczyć stała C i d (x). na E( x) już znalazłem wzór.

problem tez mam w wiekszości zadan bo też nie wiem jakie wzory trzeba podstawiać w zadaniach.;/

troche czarna magia , dopiero po tym jak widzę jak zadania są rozwiązywane bede w stanie nauczyć się i zaliczyć kolosa ponieważ zadania beda podobne do tych tu.
miodzio1988

Prawdopodobieństwo, zmienna losowa ,wartość oczekiwana i odc

Post autor: miodzio1988 »

Gotowa nie będzie.
Zmienna losowa X ma rozkład prawdopodobieństwa
Co to jest ten rozkład? Jaką taką ważną cechę ma ten rozkład?
karoli30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 maja 2011, o 21:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: waa

Prawdopodobieństwo, zmienna losowa ,wartość oczekiwana i odc

Post autor: karoli30 »

Taka nam dała treść zadania .

i tabelka
xi -3 -1 0 4 6
P2 0.15 C 27 0,2 0,1
miodzio1988

Prawdopodobieństwo, zmienna losowa ,wartość oczekiwana i odc

Post autor: miodzio1988 »

Ja wiem. Masz odpowiedziec na moje pytanie
karoli30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 maja 2011, o 21:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: waa

Prawdopodobieństwo, zmienna losowa ,wartość oczekiwana i odc

Post autor: karoli30 »

oki juz z prawodopodobieństwem umiem robić zadanie.


ale dalej sie zastanawiam jak te C wyliczyc?-- 9 gru 2011, o 22:32 --heh już wiem .. 0.28 ??

dobrze ?
Ostatnio zmieniony 9 gru 2011, o 20:25 przez Frey, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nieczytelny zapis - brak LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm .
ODPOWIEDZ