Wskaźnik podobieństwa struktur.

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
Archi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 5 paź 2009, o 19:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała Podlaska
Podziękował: 1 raz

Wskaźnik podobieństwa struktur.

Post autor: Archi »

Wygląda na trywialne zadanie, jednak nie w mojej dziedzinie dlatego muszę zaczerpnąć rady.

Treść:
Przeprowadzono badanie na grupie 670 osobowej. Jednym z pytań było ,,Co to jest Intercity?". Strukturę odpowiedzi wg wykształcenia respondentów przedstawiono w tabeli.
Za pomocą wskaźnika podobieństwa struktur ocenić różnicę w strukturze wyróżnionych grup respondentów wg wykształcenia.

[Wykształcenie ..*....Liczba resp... *... Pociąg... * ...coś innego
****************************************************************************************
Podstawowe ....*.......100............*........17.....* ......83
****************************************************************************************
Zawodowe.......*.......114............*.......18,6....*.......81,4
****************************************************************************************
średnie............*.......301............*.......34,8....*.......65,2
****************************************************************************************
wyższe............*.......155............*.......58,3....*.......41,7
****************************************************************************************
....................*..........670.........*

moje obliczenia:
\(\displaystyle{ \frac{17+18,6+34,8+41,7}{83+81,4+65,2+58,3}= \frac{112,1}{287,9}= 0,389}\)


Moje pytanie brzmi czy mój tok rozumowania jest dobry i czy rozwiązanie jest poprawne, jeśli nie to proszę o wskazówki.
Czuje, że trzeba tu jakoś wykorzystać liczbe respondentów ale nie da się tego w sensowny sposób połączyć z jaką kolwiek kolumną.
ODPOWIEDZ