Grupowanie typologiczne zbiorowości

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
Muchos

Grupowanie typologiczne zbiorowości

Post autor: Muchos »

Witam
Wiem, że to nie jest zadanie z kategorii 'trudne' według mnie jest to z kategorii łatwe jak c... , ale cóż jak nie mam o tym pojęcia zielonego co najmniej. Sytuacja wygląda następująco. Ze statystyki to była nasz pierwsza lekcja, a ja byłem nieobecny i nie załapałem nic z podstaw. A jak powszechnie wiadomo nie mając braki w podstawach w konsekwencji ma się potem coraz większe w dalszym kształceniu. Skończę zanudzać napiszę o co chodzi. Mam zrobić takie coś :

Przeprowadź grupowanie typologiczne zbiorowości składających się z 50 j według 5 cech z których każda ma minimum 3 warianty. Grupowanie w postaci surowej + interpretacja.

Czy mógłby mi to ktoś przetłumaczyć na polski. tzn na chłopski rozum, bo ni jak nie rozumiem o co chodzi. Dla mnie w tej chwili to hieroglify. Próbowałem coś tam, ale nie wiem czy to dobre rozumowanie.

np. Redakcja Piłki Nożnej przeprowadziła sondę uliczną pytając 50 osób. Pytanie brzmiało 'Kto wygra Euro 2012?' Notowała również płeć, miejsce zamieszkania, wykształcenie oraz pytała czy ankietowany ma zamiar wybrać się na jakiś mecz.

Czy chodzi o coś takiego? Jednostek jest 50. Cech 1.kto wygra 2 płeć 3 miejsce zamieszkania 4 wykształcenie 5 mecz. Tylko nie wiem o co chodzi z tymi trzema wariantami. Proszę o pomoc będę wdzięczny. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Grupowanie typologiczne zbiorowości

Post autor: scyth »

Z grubsza tak, o to chodzi. No na płeć będzie raczej ciężko mieć trzy warianty, podobnie z pójściem na mecz (chyba, że będą możliwe odpowiedzi inne niż tak/nie).
ODPOWIEDZ