Rozkłady, dystrybuanty, itp - kilka pojęć

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
KaMyLuS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 21 lis 2006, o 23:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 21 razy
Pomógł: 3 razy

Rozkłady, dystrybuanty, itp - kilka pojęć

Post autor: KaMyLuS »

Mam wykonać projekt na przedmiot związany ze statystyką. Zadanie wygląda tak, że mam 30 wyników jakiegoś doświadczenia i mam wykonać następujące polecenia:
(a) Utworzyc szereg rozdzielczy. Przyjac 7 przedziałów.
(b) Narysowac histogram.
(c) Narysowac łamana rozkładu.
(d) Narysowac wykres czestosci skumulowanej (czyli przyblizenie dystrybuanty)
(e) Narysowac dystrybuante empiryczna.

O ile pierwsze 2 są jasne i klarowne, to z pozostałymi już gorzej - w Internecie znajduję albo za mało informacji na ten temat albo są one sprzeczne ze sobą. Dlatego proszę o sprawdzenie, ewentualnie uściślenie tego, co rozumiem pod odpowiednimi pojęciami:
c) łamana rozkładu - czyli mam policzyć jaką częścią z całości jest dana klasa w szeregu rozdzielczym? Np. jeśli klasa A ma 5 elementów a wszystkich jest 30, to rozkładem tej klasy będzie 5/30?
d) częstość skumulowana - czyli suma (n_1 + n_2 + ... + n_i)/n, gdzie n_i - rozmiar itej klasy, n - liczba wszystkich elementow ?
d) dystrybuanta empiryczna - no i tu jest problem, bo w jednych źródłach (n_1 + n_2 + ... + n_i)/n to częstośc skumulowana, w innych dystrybuanta empir... zatem jak to jest na prawdę?
ODPOWIEDZ