statystyka - moda, średnia, odchylenie stand

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
mteo92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2010, o 21:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: robakowo

statystyka - moda, średnia, odchylenie stand

Post autor: mteo92 »

Witam ! Czy ktos moglby pomoc w rozwiazaniu tych zadań ?

1.Oblicz dla jakich wartosci x i y srednia arytmetyczna zestawu liczb 1,x,5,6,y,7,8 wynosi 5 a dominanta jest równa 6

2.Uczniowie klasy 2b w kolejnych dniach tygodnia ( od pon do piatku) maja nastepujace liczby lekcji : 5,7,5,7,6.
a)podaj medianę i dominante powyzszego zestawu danych
b) oblicz srednią arytmetyczną i odchylenie standardowe liczb lekcji w tej klasie.

3.Pewien skoczek wzwyż boprac udzial w szesciu zawodach uzyskal nastepujace wyniki : 2,33m 2,34m 2,38m 2,41m 2,28m oraz 2,40m . Oblicz srednią arytmetyczną i odchylenie standardowe jego wyników.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2011, o 11:14 przez Frey, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by wskazywały o czym jest treść zadania.
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

statystyka - moda, średnia, odchylenie stand

Post autor: Frey »

Zadania są łatwe może spróbujesz zrobić, ja Ci potem sprawdzę, ewentualnie dam wskazówki jeśli masz z czymś problem większy.
mteo92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2010, o 21:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: robakowo

statystyka - moda, średnia, odchylenie stand

Post autor: mteo92 »

hej , sory. Chyba pierwszy raz dodałem zadania .. i nie wiedziałem jak nazwac .

Moze i bym dał radę ale kompletnie nie byłem na tych lekcjach... zero notatek itp , kolega mi przesłał te pytania , ze były na sprawdzianie w innej kl u tej samej nauczycielki , wiec pewnie nam to samo zrobi.. Dlatego w nadziei to tuatj wrzuciłem , bo siedze przed tymi zadaniami i siedze i słabo to widzę ..
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

statystyka - moda, średnia, odchylenie stand

Post autor: Frey »

No tak, ale np. nie wiesz co to średnia arytmetyczna (przecież w szkole podstawowej się już ja liczy), czy też dominanta? Ewentualnie jest zawsze podręcznik, do którego w takich sytuacjach warto zajrzeć.
ODPOWIEDZ