3, raczej trudne zadania, pytam z ciekawości

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
Maldoran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 6 cze 2010, o 13:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 1 raz

3, raczej trudne zadania, pytam z ciekawości

Post autor: Maldoran »

więc, bez wkładu własnego

1. Koparka pracuje w warunkach normalnych albo trudnych z prawdopodobieństwami 0.8 i 0.2. Prawdopodobieństwo awarii koparki w czasie t wynosi 0.05 przy pracy w warunkach normalnych i 0.25 w warunkach trudnych. W ciągu czasu t koparka uległa uszkodzeniu. Obliczyć prawdopodobieństwo tego, że pracowała wtedy w warunkach normalnych

2. Rzucamy dwiema kostkami do gry. Podać przykład zmiennej losowej która przyjmuje wartości równe sumie oczek na dwóch kostkach. Wyznaczyć dystrubuantę tej zmienej. Obliczyć P(5<X<8), wartość oczekiwaną, wariancję i odchylenie standardowe tej zmiennej

3. Makler giełdowy analizuje zyski. Losowa próbka 15 spółem dała przeciętną roczną stopę zwrotu równą 0.37% z odchyleniem standardowym s=3.5%. Zakładając, wielkość zysku podlego rozkładowi normalnemu, podać 0.95 przedział ufności dla średniej
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

3, raczej trudne zadania, pytam z ciekawości

Post autor: scyth »

To po co te zadania? Są proste, pierwsze to prawdopodobieństwo warunkowe (możesz drzewkiem), drugie tabelka z wartościami prawdopodobieństwa i liczenie ze wzorów, trzecie podstawić do wzoru i gotowe.
Maldoran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 6 cze 2010, o 13:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 1 raz

3, raczej trudne zadania, pytam z ciekawości

Post autor: Maldoran »

Ja mam 17 lat Niektórych pojęć nawet nie znam; nikt mnie ich jeszcze nie nauczył. Pierwsze i drugie nieaktualne, ale jeśli chciałby ktoś zrobić trzecie to droga wolna.
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

3, raczej trudne zadania, pytam z ciekawości

Post autor: scyth »

trzecie: 39312.htm
ODPOWIEDZ