Zbiorowość, rodzaj badanej cechy, szeregi

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
Ness
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2010, o 09:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Zbiorowość, rodzaj badanej cechy, szeregi

Post autor: Ness »

Otóż mam problemy z podstawami statystyki, nie wiem do końca jak robić zadania ... czy mógłby mi ktoś sprawdzić i poprawić błędy a przy okazji napisać czemu to jest błędem.

Ćwiczenie
1.

Sprawdzono 30 stron maszynopisu znajdując na nich następujące liczby błędów: na 6 stronach nie znaleziono żadnego błędu, na 9 znaleziono jeden błąd, na 7 stronach znaleziono dwa błędy, na 5 znaleziono trzy błędy, na 2 cztery błędy a na 1 pięć błędów.
Utwórz szereg rozdzielczy punktowy. Narysować rozkład i dystrybuantę empiryczną. Określić zbiorowość o cechę statystyczną

Zbiorowość - liczba błędów
Cecha statystyczna - ilościowa
Szereg rozdzielczy

liczba błędów | ilość stron
0 6
1 9
2 7
3 5
4 2
5 1


I teraz, żeby narysować rozkłady należy obliczyć liczebność skumulowaną klasy, częstość klasy, częstość skumulowaną ?


2.

Zużycie wody w sierpniu w 12 mieszkaniach położonych w jednym budynku było następujące: 69, 116, 28, 135, 48, 13, 16, 116, 122, 9, 69, 116. Utworzyć szereg szczegółowy. Określić zbiorowość oraz rodzaj badanej cechy. Przedstawić graficznie szereg.

Szereg szczegółowy: 9, 13, 16, 28, 48, 69, 69, 116, 116, 116, 122, 135
Zbiorowość: zużycie wody w sierpniu
Rodzaj badanej cechy: ?
Przedstawić graficznie ? również nie wiem.

Mógłby mi ktoś pomóc ?
ODPOWIEDZ