Parametry opisowe rozkładu empirycznego

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
VirusX
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zabrze

Parametry opisowe rozkładu empirycznego

Post autor: VirusX »

Jak w temacie. Musze opracowac zagadnienie a niebardzo wiem co mam rozumiec przez 'parametry opisowe'. Czy moglby ktos w przystepny sposob wylozyc co to za parametry?
Bylbym naprawde bardzo wdzieczny, mam miec takie zagadnienie na obronie a statystyke na informatyce mielismy bardzo po lebkach

Pozdrawiam i z gory dziekuje za wszelka pomoc.
szw1710

Parametry opisowe rozkładu empirycznego

Post autor: szw1710 »

Rozkład empiryczny to rozkład cechy albo w populacji generalnej, jeśli badanie jest całościowe, albo w próbie, jeśli jest częściowe. Zatem mamy różne parametry rozkładu empirycznego: średnia arytmetyczna, geometryczna i harmoniczna (te dwie ostatnie też są używane), dominanta mediana i inne kwantyle, w szczególności kwartyle, wariancja, odchylenie standardowe, współczynniki zmienności, współczynniki asymetrii, współczynniki koncentracji itp. W każdym razie te parametry uzyskuje się bezpośrednio z danych uzyskanych w badaniu, nie stosuje się metod wnioskowania statystycznego opartych na rachunku prawdopodobieństwa.
ODPOWIEDZ