Kilka zadań ze statystyki...

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
jack001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 18 sty 2010, o 14:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 1 raz

Kilka zadań ze statystyki...

Post autor: jack001 »

Drodzy forumowicze proszę o pomoc. Mam kilka zadań których nie mam pojęcia ja zrobić. Niekoniecznie proszę Was o rozwiązanie ich ale o cenne wskazówki co i jak w ogóle od czego zacząć, z czego skorzystać. Oto te zadania:

Zad.1 W dwóch zbiorowościach, w których badano taką samą zmienność wskaźniki asymetrii wynoszą odpowiednio: W pierwszej As= −0,6 oraz w drugiej As =0,6 Co na tej podstawie można powiedzieć o sile i kierunku asymetrii rozkładu badanej zmiennej w tych zbiorowościach?

Zad.2 W pewnym przedsiębiorstwie L w czasie t ustalono, że pośród 55 zatrudnionych osób 21 osób otrzymało płacę w granicach 3,5 do 4,5 tysiąca złotych; 10 pracowników płacę w granicach 4,5 do 5,5 tys. zł; a pięciu 5,5 tys. i więcej; jednocześnie 17 osób miało wynagrodzenie w granicach 2,5 do 3,5 tys. zł a pozostałe osoby zarobiły mniej niż 2,5 tys. zł. Proszę w miarę możliwości pozyskanych danych ustalić strukturę płac zatrudnionych w tym przedsiębiorstwie osób.

Zad. 3 Jak wygląda krzywa liczebności w rozkładzie, w którym każda z jednostek ma taką samą wartość badanej zmiennej? Co można powiedzieć o wartości średniej arytmetycznej i o wartości wariancji w takim przypadku? Proszę odpowiedź zilustrować na przykładzie.-- 28 lis 2010, o 15:23 --Proszę bardzo niech ktoś z Was pomoże mi z tymi zadaniami, bardzo mi na tym zależy!!!
Pozdrawiam!!!
ODPOWIEDZ