Statystyka, procent.

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
paula27_05
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 6 paź 2009, o 17:59
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: KIELCE

Statystyka, procent.

Post autor: paula27_05 »

Witam mam do zrobienia zadanie z tematu o gęstości i nie wiem jak się do niego zabrać :

proces produkcji kulek łożyskowych pewnegot ypu powinien charakteryzować się możloiwie małą zmiennością średnicy. Dla kulek pewnego typu przeciętna średnica wynosi \(\displaystyle{ 2,1 \mbox{ mm}}\) z odchyleniem standardowym \(\displaystyle{ 0,007 \mbox{ mm}}\). Przyjmując że rozkłąd średnicy kulek opisywany jest przez rozkłąd normalny. obliczyć jaki procent produkowanych kulekj ma średnicę:
a) poniżej \(\displaystyle{ 2,085 \mbox{ mm}}\)?
b)pomiędzy \(\displaystyle{ 2,098\mbox{ mm}}\) i \(\displaystyle{ 2,115\mbox{ mm}}\)?
c) powyżej \(\displaystyle{ 2,120\mbox{ mm}}\)?
d) określ średnice poniżej której występuje \(\displaystyle{ 85 \%}\) kulek
(w pkt a),b), c) wyniki zokrąglamy do jednej dzięsiątej częsci procentu)

tylko nie proszę o gotowe wyniki tylko sposób w jaki się to rozwiązuje bo muszę zrobić jeszcze inne zadania tego typu więc zalezy mi by sie nauczyć je rozw

BARDZO PROSZE O POMOC I Z GÓRY DZIĘKUJĘ !!
Ostatnio zmieniony 20 lis 2010, o 13:48 przez M Ciesielski, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Nie podpinaj się pod cudze tematy. Poprawa wiadomości - nawet proste wyrażenia umieszczaj w klamrach [latex]...[/latex]
ODPOWIEDZ