Dystrybuanta empiryczna i interpretacja treści

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
other90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 9 gru 2009, o 18:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Podziękował: 1 raz

Dystrybuanta empiryczna i interpretacja treści

Post autor: other90 »

Mam problem w zrozumieniu pogrubionych części zadań. W zadaniu pierwszym nie wiem jak zabrać się za podpunkt c (prawdopodobnie mam braki w teorii, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi), a w zadaniu drugim mam problem ze zinterpretowaniem podpunktu d, co uniemożliwia mi rozwiązanie dalszej części zadania.

zadanie 1
Wysokość kredytu samochodowego pobranego przez klientów Banku w 2006 r. przedstawiono w poniższej tablicy.

(dane - szereg rozdzielczy)

a. Zdefiniuj zbiorowość statystyczną, jednostkę i poddaną badaniu cechę
b. Przeprowadź kompleksową analizę struktury
c. Ile wynosi i co oznacza wartość dystrybuanty empirycznej dla wysokości kredytu równego 15 tys. PLN?

zadanie 2
Zebrano dane dotyczące obrotów (mld $) i rozmiarów produkcji samochodów (w mln szt.) dziesięciu potentatów na światowym rynku samochodowym w 2003 roku i okazało się, że:
a) przeciętne obroty wynosiły w badanym roku 92,7 mld $ a ich odchylenie standardowe 43,1 mld $
b) przeciętna produkcja wynosiła 4,1 mln sztuk
c) zmienność rozmiarów produkcji wynosiła 43,9%
d) obroty w 94,7% są zdeterminowane rozmiarami produkcji
Jestem wdzięczny za wszelkie sugestie.

--
Z wyrazami szacunku,
other
Awatar użytkownika
Comma
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 647
Rejestracja: 22 lis 2004, o 19:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B-j
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 77 razy

Dystrybuanta empiryczna i interpretacja treści

Post autor: Comma »

1. c) W tym podpuncie masz odpowiedzić jaka część kredytów opiewa na kwotę dokładnie 15 tys. PLN lub mniej.

2. d) Wg mnie podpunkt jest dość nieścisły. Był u Was wprowadzany współczynnik R-kwadrat?
other90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 9 gru 2009, o 18:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Podziękował: 1 raz

Dystrybuanta empiryczna i interpretacja treści

Post autor: other90 »

Dziękuję Comma, dwie podpowiedzi i wszystko stało się jasne. Dzięki za odpowiedź!
other90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 9 gru 2009, o 18:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Podziękował: 1 raz

Dystrybuanta empiryczna i interpretacja treści

Post autor: other90 »

Przepraszam za jeden post pod drugim, aczkolwiek okazało się że nie wszystko z dystrybuantą empiryczną jest jasne. Mógłby mi ktoś uświadomić co należy zrobić, żeby obliczyć zadanie 1?
ODPOWIEDZ