Dzielenie modulo określonego ciągu binarnego przez wielomian

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
McGoof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 29 paź 2007, o 00:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy

Dzielenie modulo określonego ciągu binarnego przez wielomian

Post autor: McGoof »

Witam. Otóż mój problem składa się w zasadzie z 2 problemów. Po pierwsze- mam obliczyć statystykę zer i jedynek w scramblerze, który w zasadzie wykonuje dzielenie modulo ciągu wejściowego przez zadany wielomian generacyjny. Drugim problemem są 3 przypadki:

-Ciąg wejściowy 111111.1......
-Ciąg wejściowy 0 i 1 o rozkładzie normalnym zmiennych niezależnych w funkcji prawdopodobieństwa p(1)
-Ciąg losowy 0 i 1 o rozkładzie dwumianowym zmiennych niezależnych w funkcji prawdopodobieństwa p(1)

Na ich podstawie mam określić statystykę sygnału wyjściowego 1,2,3,4,5,6-bitowego.

Prosiłbym najpierw o wyjaśnienie jak dzielić modulo takie liczby (dla przypadku pierwszego) a następnie- jak ugryźć pozostałe 2 przypadki (jak rozumieć rozkład normalny i dwumianowy zmiennej binarnej?)

Z góry dzięki za pomoc -- 11 czerwca 2010, 08:17 --Problem rozwiązał magiczny program napisany w kilkanaście minut w C++. Zastosowałem schemat dla scramblera z angielskiej Wikipedii, a następnie podliczam odpowiednie wystąpienia dla ciągów o zadanej długości. Wyrzucam 1000000 wyników i następnie podliczam procentowy udział poszczególnych ciągów w całości. Mogę jedynie dodać, że owe rozkłady zrealizowałem za pomocą wbudowanych w biblioteki boost- w związku z czym nie przejmuję się już definicjami rozkładów dla liczb binarnych, bo program robi to za mnie.

To tak dla potomności- jeśli ktoś miałby podobny problem
ODPOWIEDZ