Ankieta 100 ludzi

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
purt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2010, o 12:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tamty

Ankieta 100 ludzi

Post autor: purt »

Witam
Mam do was matematyków pewną prośbę. Ostatnio otrzymaliśmy zadanie od naszego nauczyciela ,którym jest wykonanie można to nazwać projektu. Mamy sobie wybrać jakieś pytanie , temat , zapytać się 100 osób i przedstawić to w projekcie. Gdy będziemy mieli wyniki mamy z nimi wykonać różne zadania np. obliczyć medanie , dominantę i napisać co te wartości opisują. Nie wiem zbytnio jak to dobrzę wykonać ,aby otrzymać dobrą ocenę. Nie wiem co oprócz mediany , dominanty jeszcze zawrzeć w projekcie:/ Moglibyście mi jakoś pomóc w zrobienu tego projektu ,bo nie mam pomysłu jak to ma wyglądać :/
Awatar użytkownika
Szemek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4819
Rejestracja: 10 paź 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 43 razy
Pomógł: 1407 razy

Ankieta 100 ludzi

Post autor: Szemek »

Do niektórych danych liczbowych możesz zastosować odchylenie standardowe, rozstęp,
możesz zrobić histogram.
Sam pomyśl nad tym, co chcesz mieć w takiej ankiecie.
Nie widziałeś nigdy jakichś wykresów, słupków w prasie, telewizji czy w internecie
purt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2010, o 12:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tamty

Ankieta 100 ludzi

Post autor: purt »

Tylko mam takie pytanie , powiedzmy ze zrobie ankiete z pytaniem "Jaki jest twoj ulubiony rodzaj filmow". Powiedzmy bedzie do wyboru :przygodowe,akcja,fantasy itp. Zrobie to na wykresie , ale jak oblicze odchylenie to co mi to da ? Czy sie myle , czy jak powiedzmy bedzie ze przygodowe 43 ludzi , akcja 15 ludzi , to bedzie szlo dominante,wariancje,odchylenie obliczyc zeby mialo to sens ?
ODPOWIEDZ