Rozkałd normalny a wykres krzywej Gaussa - problem.

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
Dragon11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 8 lut 2010, o 09:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Rozkałd normalny a wykres krzywej Gaussa - problem.

Post autor: Dragon11 »

Temat może byc trochę mylący za co z góry przepraszam ale mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiązac. Otóż mam pewien przedział danych [liczacy 500 elemntów ] rozciągający się załużmy dla uproszczenia od 4,8 do 5,4, chcę przedstawic go jako krzywą dzwonową (krzywa Gaussa), i niestety nie wiem jak tego dokonać. Uzywam excela mam odchylenie standardowe, obliczony rozkład normalny gdzie z tych danych stworzony wykres dystrybuanty ale właśnie nie wiem jak zrobic z tych danych wykres krzywej Gaussa... na osi X maja byc elementy zbioru natomiast na osi y prawdopodobieństow [0-1] i to ma dać krzywą Gaussa... Rozkład normalny zwraca mi 1 dla największego elementu zbioru oraz analogicznie np. 0,006 dla najmniejszej przy takiej relacji na Gaussa nie ma co liczyc.... Podsumowując jak zrobic wykres krzywej Gaussa (czyli uzyskac odpowiednie wartości do takiego wykresu) w excelu.

Z góry dziękuję za pomoc.-- 10 lut 2010, o 11:35 --Sprawa juz nie jest aktualna, udało mi sie uzyskac krzywą dzwonąwą ze skala prawdopodobieństwa na osi y.
ODPOWIEDZ