funkcja Gaussa

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
leon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2006, o 22:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SOchaczew

funkcja Gaussa

Post autor: leon »

Mam pytanie. Muszę przebieg sygnału urządzenia opisanego funkcją Gaussa przeprowadzić do postaci liniowej, jak to zrobić?? Za wszystkie wskazówki z góry dziękuje!
mathkit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 4 sie 2006, o 18:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice
Pomógł: 1 raz

funkcja Gaussa

Post autor: mathkit »

Bardzo Cię proszę - czy mógłbyś rozwinąć ten problem ?
leon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2006, o 22:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SOchaczew

funkcja Gaussa

Post autor: leon »

Mam takie zadanie, w celu identyfikacji weglowodorów w jednym zbiorniku wodnym analizowano pojedyńcze piki chromatograficzne( ich podstawowe parametry tzn. położenie maximum piku tj, szerokość piku Sj, oraz wysokość piku hj) Mam tabele w której dany jest przebieg sygnału z chromatografu gazowego dla wybranego pojedyńczego piku. Założeniem jest, żę przebieg tego sygnału chromatografu można opisać funkcją Gaussa. W tabeli mam dany czas pomiaru t i odpowiadający mu sygnał N(t). Musze tak przekształcic to równanie, żeby móc znalezc metodą najmniejszych kwadratów parametry tej funkcji. Pierwsza rzecz, którą zrobiłem to zlogarytmowałem i tu zaczynają się schody...bede wdzięczny za każdą wskazówke, mam nadzieje, że nie namotałem za bardzo.

przebieg sygnału opisany jest takim wlaśnie równaniem, tylko u mnie f(x)=N(t), x=t, sigma=Sj, mi=tj, hj=1
ODPOWIEDZ