modalna, mediana

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
doLka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 cze 2006, o 17:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Siedlce
Podziękował: 2 razy

modalna, mediana

Post autor: doLka »

Ludzie ,pomocy! Jestem totalny "głąbek" z matmy i temu podobnych... masakra.Musze wyliczyc średnia modalna/mediana z nr pesel i daty urodzenia...moze to banalnie prote ale ja nawet nie wiem dokladnie co to..o co w tym biega i wogle jak to sie wylicza... musze zaliczyc to..takze bez zbednego mydlenia oczu.Chcialabym by ktos mi pomog w takim sensie :wyliczenie tego a potem wytlumaczenie mi tego.. Czy ktos pojdzie na taki układ? Licze na pomoc.. bo jestem w kropce. Czekam na odpowiedz i kontakt gg :3283337... Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
abrasax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 844
Rejestracja: 20 maja 2005, o 13:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 161 razy

modalna, mediana

Post autor: abrasax »

Zadanie trzeba zacząć od poustawiania liczb w szereg niemalejący.
1. Moda - wartość występująca najczęściej, która nie jest wartością ani najmniejszą, ani największą.
2. Mediana - liczba stojąca w środku szeregu. W przypadku, gdy liczb jest parzysta ilość liczymy średnią arytmetyczną dwóch liczb ze środka szeregu.
mat1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3393
Rejestracja: 29 sty 2006, o 14:15
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 466 razy
Pomógł: 197 razy

modalna, mediana

Post autor: mat1989 »

abrasax pisze:2. Mediana - liczba stojąca w środku szeregu. W przypadku, gdy liczb jest parzysta ilość liczymy średnią arytmetyczną dwóch liczb ze środka szeregu.
w przypadku daty urodzenia trzeba policzyć średnią dwóch liczb a w przypadku peselu wybrać środkową, to chyba jest oczywiste...
doLka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 cze 2006, o 17:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Siedlce
Podziękował: 2 razy

modalna, mediana

Post autor: doLka »

świetnie,ze jest oczywiste.. ale nie dla mnie,jak wspomnialam wyzej jestem totalny laik z matmy.. Liczylam na pomoc :/ Dla chętnych i życzliwych nr pesel : 85012512747 a data urodzenia 25.01.1985 nie wykorzystujcie tych danych do nicnych czynow.. Dzieki za wyjasnienia ale one mi nic nie daja a zaliczyc musze.Pozdrawiam pa!
mat1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3393
Rejestracja: 29 sty 2006, o 14:15
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 466 razy
Pomógł: 197 razy

modalna, mediana

Post autor: mat1989 »

no to uporzadkowywujesz pesel w szereg niemalejący:
pesel: 0,1,1,2,2,4,5,5,7,7,8
data urodzenia: 0,1,1,2,5,5,8,9
no i teraz modalna peselu to będą aż 4 wartości : 1,2,5,7
a modalne daty urodzenia to : 1,5
mediana peselu : 4
mediana daty urodzenia : 3,5

[ Dodano: 29 Czerwiec 2006, 12:54 ]
doLka pisze:nie wykorzystujcie tych danych do nicnych czynow
o to się nie bój, jesteśmy dobrymi ludźmi
doLka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 cze 2006, o 17:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Siedlce
Podziękował: 2 razy

modalna, mediana

Post autor: doLka »

Dziękuje Ci !!! : ) Powiedziałabym,ze masz u mnie browarka.. ale hmm ;P Wdzięczność wystarczy? Chyba,ze jestes z mojego miasta,wtedy browar na 100% :] Jeszcze raz,dzięki i wiesz co?:D Zrozumialam! hehe proste...
mat1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3393
Rejestracja: 29 sty 2006, o 14:15
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 466 razy
Pomógł: 197 razy

modalna, mediana

Post autor: mat1989 »

doLka pisze:Chyba,ze jestes z mojego miasta,wtedy browar na 100% :]
niestety nie, możesz przesłać pocztą; lol ale za to jak chcesz kliknij przycisk "pomógł" pod moim podpisem i nie zapomnij też o abrasax
doLka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 cze 2006, o 17:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Siedlce
Podziękował: 2 razy

modalna, mediana

Post autor: doLka »

Nie wiedzialam...ale juz kliknęłam Dziękuje raz jeszcze i moze to próżne z mojej strony ale bede zagladac tu częsciej... Pozdrawiam i życze Milego dzionka bye!
ODPOWIEDZ