Analiza dynamiki

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
iowka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2006, o 23:06
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok

Analiza dynamiki

Post autor: iowka »

Główkuję nad rozwiązaniem zadania. Może ktoś poda jakiś pomysł?

Obroty akcjami trzech spółek na czwartkowej sesji giełdowej kształtowały się następująco:
Obroty spłki I : 0,4 mln zł.
Obroty spłki II : 0,8 mln zł.
Obroty spłki III : 0,2 mln zł.

Wiadomo ponadtko, że kurs akcji spółki I na sesji czwartkowej w porównaniu z sesją poniedziałkową spadł o 5%, kurs spółki II - wzrósł o 20%, a kurs spółki II - pozostał bez zmian. Obroty alcjami spółek I,II,III na sesji poniedziałkowej wynosiły łącznie 1 mln zł. Jaki wpływ na dynamikę wartości obrotów akcjami trzech spółek miały zmiany kursów, a jaki zmiany wolumenu obrotu?
Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

Analiza dynamiki

Post autor: Lady Tilly »

Powiem Ci, że jak to czytam to mi pewien pomysł przychodzi do głowy. Skoro na wartość obrotu akcjami mają wpływ dwie wielkości tzn. zmiany kursów oraz zmiany wolumenu obrotów to oznacza, że właściwym narzędziem do zastosowania będą indeksy agregatowe.
Tu o nich znajdziesz:

iowka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2006, o 23:06
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok

Analiza dynamiki

Post autor: iowka »

Tak, domyslam się, że trzeba skorzystać z ideksów, tylko, że nie mam pojęcia jak mam zrobić tą tabelkę. Jakoś dla mnie za mało danych. Jesli ktoś poradzi mi jak zrobić tabelkę- dajelj już poradzę sobie .
ODPOWIEDZ