Praktyczne zastosowanie

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
htw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2006, o 16:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Praktyczne zastosowanie

Post autor: htw »

Witam

Moje pytanie dotyczny praktycznego zastosowania prostego wytulmaczenie i prostych przykładow na ponizsze definicje. Chodzi o to ze staram sie nauczyć i mniej wiecej zrozumiec tą przekletą statystyke ale mi poprostu nie wyhodzi :( -> kupiłem nawet ksiazke z ktorej mało co rozumiem wiec dlatego postanowiłem tu napisac :

chodzi mi o wytulmaczenie ( łopatologicznie i najprosciej jak sie da tak zebym to zrozumiał intuicyjnie ) takich pojeć jak :

Wariancja, miary asymetrii, współczynnik zmienności, odchylenie standartowe, odchyłka
Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

Praktyczne zastosowanie

Post autor: Lady Tilly »

Zagadnieniem, czy przeważająca liczba badabych jednostek znajduje się powyżej czy poniżej poziomu przeciętnego zajmuje się asymetria. Zbiorowość statystyczna ma rozkład symetryczny jeżeli liczebności odpowiadające wartościom cechy jednakowo oddalonym od mediany (wartości środkowej) są jednakowe. Dlatego buduje się wielobok liczebności.
... /czytaj/40 tu o wariancji. Wariancja ma określoną interpretację jedynie jeśli ją użyjesz w innym wzorze. ... /czytaj/41 wariancja przydaję się w odchyleniu standardowym. Używając tego odchylenia i badając jego stosunek do średniej arytmetycznej otrzymasz współczynnik zmienności. [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3%C5%82czynnik_zmienno%C5%9Bci]Współczynnik zmienności[/url]
ODPOWIEDZ