Statystyka asymptotyczna - przedmiot

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
magdaskowska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 15 gru 2008, o 01:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 4 razy

Statystyka asymptotyczna - przedmiot

Post autor: magdaskowska »

Witam, poszukuję informacji nt czym zajmuje się statystyka asymptotyczna, jakis ogólny, bądz tez troche bardziej szczegółowy opis. Wiem że niektóre kierunki matematyczne tudzież ekonomiczne mają taki przedmiot, ale chyba nie jest on zbyt popularny..?
Awatar użytkownika
Emiel Regis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 26 wrz 2005, o 17:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 71 razy
Pomógł: 225 razy

Statystyka asymptotyczna - przedmiot

Post autor: Emiel Regis »

Gdy wpisałem w google "statystyka asymptotyczna" to już pierwszy link jest interesujący.

Ogólnie statystyka nie jest popularna, a ten przedmiot tym bardziej moze taki nie być bo jak widać bo planie tego wykładu jest on już trudny. I pomimo moich dobrych chęci nie potrafie sobie wyobrazić, ze taki przedmiot moze byc na studiach ekonomicznych. Tu już trzeba mieć nieco wprawy w rachunku prawdopodobienstwa, analizie czy też analizie funkcjonalnej...

A słowo "asymptotyczny" oznacza najcześciej, że omawiamy dane zagadnienie "w granicy". Tutaj np mozemy badać własnosci estymatorow gry próbka rośnie do nieskonczonosci.

Natomiast mnie jak najbardziej zachęcił ten link i pochodziłbym na taki przedmiot! : )
Ale mną się nie kieruj; p
ODPOWIEDZ