Schemat Bernoulliego

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Awatar użytkownika
MitS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 30 mar 2005, o 06:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 2 razy

Schemat Bernoulliego

Post autor: MitS »

Witam!

Mam problem z określeniem w poniższych zadaniach zmiennych n, k, p, q.
Jak by ktoś mógł mi pomóc w określeniu tego będe wdzieczny.
Zad. 7.192
Oblicz prawdopodobieństwo, że w ośmiu rzutach symetryczną kostką:
a) szóstkę otrzymamy trzy razy
b) co najwyżej dwa razy wypadnie szóstka
c) co najmniej raz wypadnie szóstka

Zad. 7.198
Z pudełka, w którym są 4 kule białe, 1 zielona i 5 niebieskich, losujemy 10 razy po trzy kule, zwracając za każdym razem wylosowaną trójkę kul do urny. Oblicz prawdopodobieństwo, że taką trójkę kul, z których każda każda bedzie innego koloru, otrzymamy:
a) 6 razy
b) nie mniej niż 5 razy i nie więcej niż siedem razy

Zad. 7.200
Z talii 52 kart losujemy osiem razy po jednej karcie, zwracając każdą wylosowaną kartę.
Oblicz prawdopodobieństwo, że kartę, która bedzie damą lub kierem, otrzymamy:
a) cztery razy
b) co najwyżej siedem razy

Zad.7.203
Co jest łatwiej: wygrać z równorzędnym przeciwnikiem przynajmniej 5 partii z 7 rozgrywanych czy przynajmniej 4 partie z 6 rozgrywanych ???

Zad. 7.205
Nauczycielka przedstawiła klasie do wyboru dwa warianty klasówki: albo trzeba rozwiazać przynajmniej dwa zadania spośród trzech podanych, albo przynajmniej trzy zadania z pięciu.
Średnio uczniowie umieją 90% materiału, rozwiązanie zaś każdego zadania jest niezależne od rozwiązania innego zadania. Który wariant jest korzystniejszy dla ucznia, aby zaliczyć klasówke ???
Nie wiem jak określać te zmienne a w szczególności p, k.
Będe wdzieczny za pomoc
ODPOWIEDZ