Urna, kostki, kasa pancerna

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
samsung6300
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: kraków

Urna, kostki, kasa pancerna

Post autor: samsung6300 »

jutro mam bardzo wazny jak dla mnie sprawdzian, z rachunku prawdopodobienstwa... lecz nie wiem jak sie do tego zabrac, nie mam zielonego pojecia jak to zrobić....
1) W urnie znajduja sie 2 kule białe, 3 kule czarne i 5 kul rozowych. Z urny tej losujemy dwie kule bez zwracania.Jakie jest prawdopodobienstwo ze obie wylosowane kule beda w jednym kolorze??

2) Rzucamy dwoma kostakami do gry. Jakie jest prawdopodobienstwo tego, że suma wyrzuconych oczek na tych kostakach bedziie mniejsza niz 7 ??

3) Z kasy pancernej, w której znajduje się 13 diamentów, w tym 5 fałszywych, złodziej ukradł 4 diamenty. Jakie jest prawdopodobienstwo, że złodziej ukradł wiecej prawdziwych diamentów niz fłaszywych ??

4) Podaj rozkład prawdopodobienstwa doświadczenia polegajacego na badaniu ilosci wyrzuconych orłów w czterokrotnym rzucie moneta symetryczna.


bardzo prosze o pomoc...
Ostatnio zmieniony 24 lis 2008, o 21:09 przez samsung6300, łącznie zmieniany 1 raz.
*Kasia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2826
Rejestracja: 30 gru 2006, o 20:38
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lublin/warszawa
Podziękował: 62 razy
Pomógł: 482 razy

Urna, kostki, kasa pancerna

Post autor: *Kasia »

Pierwsze: najłatwiej, moim zdaniem, drzewkiem.
Drugie: spokojnie można wypisać.
Trzecie: schemat Bernoulliego.

Podjąłeś jakieś próby? Dużo podobnych zadań jest rozwiązanych na forum.
ODPOWIEDZ