Student losuje 4 pytania

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Khamell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 24 sty 2008, o 14:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczerców
Podziękował: 3 razy

Student losuje 4 pytania

Post autor: Khamell »

Na egzaminie student losuje 4 pytania z przygotowanego zestawu 45 pytań. Jeśli odpowie na 4 pytania, otrzymuje ocenę bardzo dobrą, jeśli na 3 pytania - dobrą, na 2 - dostateczną. Jakie jest prawdopodobieństwo, że otrzyma ocenę bardzo dobrą. Prawidłowa odpowiedź \(\displaystyle{ \frac{87}{473}}\) Proszę o objaśnienie rozwiązania.
Awatar użytkownika
Ateos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1100
Rejestracja: 10 maja 2008, o 17:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 214 razy

Student losuje 4 pytania

Post autor: Ateos »

cos z trescia zadania jest niezbyt, bo z zadaniu nie ma co liczyc, nie da sie obliczyc prawdopodobienstwa tego ze dostanie 5 skoro nie wiemy na ile pytan zna odpowiedz, gdyby znal odpowiedz na 0pytan prawd. bedzie rowne 0, a gdy zna odpowiedz na 45 pytan prawdopodobienstwo jest rowne 1. Wiec w tresci czegos brakuje
Khamell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 24 sty 2008, o 14:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczerców
Podziękował: 3 razy

Student losuje 4 pytania

Post autor: Khamell »

teraz wiem, dlaczego nie mogłem nic wymyśleć. Zadania ma dwa podpunkty i sądziłem, że zdanie "jeśli umie odpowiedzieć na 30 pytań z tego zestawu" dotyczy tylko drugiego...
ODPOWIEDZ