prawdopodobienstwo - zadanie.

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
czips6

prawdopodobienstwo - zadanie.

Post autor: czips6 »

Oto zadanko w zasadzie proste ale nie wychodzi mi tyle co w odpowiedziach mozecie mi rozwiazac je??? bo na poniedzialek mam na zadanie domowe prosze was oszybkosc!!!

Oto jego tresc:W magazynie zainstalowano trzy czujniki z ktorych kazdy moze uruchomic alarm w wypadku pożaru.Prawdopodobieństwo wykrycia pożaru przez pojedynczy czujnik jest rowne 0,6.Jakie jest prawdopodobienstwo tego,ze w wypadku pożaru alarm zostanie uruchomiony?

prosze o jego rozwiazanie
Z góry dziekuje
Awatar użytkownika
neworder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: 11 lis 2004, o 11:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: MISMaP UW
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 8 razy

prawdopodobienstwo - zadanie.

Post autor: neworder »

Prawdopodobieństwo, że dany czujnik NIE uruchomi alarmu, jest równe 1 - 0,6 = 0,4. Szukasz prawdopodobieństwa, że któryś z trzech czujników uruchomi alarm - zdarzeniem przeciwnym do szukanego jest więc sytuacja, w której żaden czujnik nie uruchomi alarmu. Oczywiście prawdopodobieństwo takiego zdarzenia wynosi (0,4)^3 = 0,256. Tak więc Twoje prawdopodobieństwo równa się 1 - 0,256 = 0,744.
Aura
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: 4 maja 2005, o 17:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z xiężyca
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 14 razy

prawdopodobienstwo - zadanie.

Post autor: Aura »

(0,4)^3 to raczej 0,064.
ODPOWIEDZ