Szuflady, egzaminy

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
munio1000
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 11 cze 2008, o 17:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sobki
Podziękował: 1 raz

Szuflady, egzaminy

Post autor: munio1000 »

Witam...

Mój pan od matmy zadał nam dwa zadania, które do najprostszych nie należą, szczerze mówiąć nawet nie wiem z której strony je ugryźć.

Myślę że trafiłem w dobre miejsce żeby szukać pomocy.

Oto i one:

zad 1

w pokoju są 3 komody które mają po 2 szuflady. W komodzie A w każdej szufladzie znajduje się złota moneta, w komodzie B w jednej szufladzie znajduje się złota moneta a w drugiej srebrna, w komodzie C w każdej szufladzie znajduje się jedna srebrna moneta. Osoba nie potrafiąca rozróżniać komód otworzyła losowo jedną szufladę i znalazła tam złotą monetę.
Oblicz prawdopodobieństwo, że w drugiej szufladzie tej samej komody znajduje się również złota moneta.

zad 2

Egzaminy są oceniane w skali 0-100 (przyjąć zmienną typu ciągłego) a w wyjątkowych sytuacjach można otrzymać ocenę powyżej 100. Dobrze przygotowany student otrzymuje ocenę zgodnie z rozkładem N(80,10). Dobrze przygotowany student zdawał dwa różne egzaminy (założyć niezależność uzyskanych wyników). Wyznaczyć za pomocą tablic rozkładu normalnego prawdopodobieństwo, że łączna ocena z dwóch egzaminów jest:
a) większa bądź równa 180
b) mieści się w przedziale
Ostatnio zmieniony 11 cze 2008, o 19:56 przez munio1000, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wicio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1318
Rejestracja: 13 maja 2008, o 21:22
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 561 razy

Szuflady, egzaminy

Post autor: Wicio »

munio1000
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 11 cze 2008, o 17:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sobki
Podziękował: 1 raz

Szuflady, egzaminy

Post autor: munio1000 »

temat do zamknięcia/usunięcia
Awatar użytkownika
Wicio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1318
Rejestracja: 13 maja 2008, o 21:22
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 561 razy

Szuflady, egzaminy

Post autor: Wicio »

Możesz otworzyć tamten link? !
munio1000
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 11 cze 2008, o 17:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sobki
Podziękował: 1 raz

Szuflady, egzaminy

Post autor: munio1000 »

otworzyłem, dlatego dzięki poszło na pw a temat do zamknięcia, bo zadania zostały rozwiązane po co dublować ??
ODPOWIEDZ