Prawdopodobieństwo że Angelina i Halle się spotkają..?

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
BRS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 23:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy

Prawdopodobieństwo że Angelina i Halle się spotkają..?

Post autor: BRS »

Mam problem z poniższym zadaniem z książki Plucińskich - Statystyka i opracowanie danych...

Angelina Jolie i Halle Berry idąc z domu na siłownię, mają do przebycia pewien wspólny odcinek drogi AB, z tym, że przebywają go w przeciwnych kierunkach, Angelina od A do B, Halle od B do A. Angelina przybywa do punktu B, Halle zaś do punktu A, w przypadkowej chwili między godziną 18:00 a 18:15. Obie chodzą ze stałą prędkością. Każda z nich przechodzi odcinek AB w ciągu 5 minut. Jakie jest prawdopodobieństwo że aktorki się spotkają?

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu i wyjaśnienie dlaczego akurat tak a nie inaczej
Szczech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 30 lis 2006, o 14:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Znienacka
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 21 razy

Prawdopodobieństwo że Angelina i Halle się spotkają..?

Post autor: Szczech »

Wydaje mi się, że tu można skorzystać z prawdopodobieństwa geometrycznego. Na tym forum było na pewno dużo tego typu zadań.
BRS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 23:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy

Prawdopodobieństwo że Angelina i Halle się spotkają..?

Post autor: BRS »

Bardzo dziękuję za pomoc!
Że też sam na to nie wpadłem.. jeśli nie potrafię rozwiązać jakiegoś zadania, powinienem poszukać w Googlach, w książkach a nie zawracać zapracowanym ludziom głowę.
Przepraszam i jeszcze raz dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ