zbior/warunek

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Mateusz9000
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 10 lis 2007, o 17:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 16 razy

zbior/warunek

Post autor: Mateusz9000 »

Ze zbioru {1,2,3,4,5,6,7} losujemy kolejno dwa razy po jednej liczbie bez zwracania oblicz prawdopodobienstwo otrzymanai pary liczb ktorych iloczyn jest parzysty jezeli wiadomo ze suma wylosowanych liczbjest parzysta.
*Kasia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2826
Rejestracja: 30 gru 2006, o 20:38
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lublin/warszawa
Podziękował: 62 razy
Pomógł: 482 razy

zbior/warunek

Post autor: *Kasia »

Jakie są Twoje próby? Gdzie się zacinasz?
Mateusz9000
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 10 lis 2007, o 17:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 16 razy

zbior/warunek

Post autor: Mateusz9000 »

nie jestem poweien co do Omegi wydaje mi sie ze to Wariacja ale nie wiem czemu bardziej intuicyjnie to robie. Wiec Omega to wariacja 2 elementowa ze zbioru 7 elementowego.
Zdarzenie A to para liczb ktorych iloczyn jest parzysty a wiem ze iloczyn liczb jest nieparzysty tylko wtedy gdy mnoze nieparzysta przez nieparzysta wiec wystarczy od 1 odjac (i teraz) Kombinacje(/Wariacje) 2 elementowa ze zbioru 4 elementowego (bo mam nieparzyste 1,3,5,7)
zdarzenie B to para licz ktorych suma jest parzysta.... dedukujac suma liczb jest nieparzysta wtedy i tylko wtedy gdy dodaje Jedna Parzysta i druga nieparzysta czyli od 1 musze odjac C 1 z 3 i C 1 z 4 (jedna cyfra losowana z parzystych i jedna z nieparzystych tak otrzymam moje B) i dalej nie iwem jak zrobic ....
*Kasia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2826
Rejestracja: 30 gru 2006, o 20:38
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lublin/warszawa
Podziękował: 62 razy
Pomógł: 482 razy

zbior/warunek

Post autor: *Kasia »

Nie za bardzo zrozumiałam Twój zapis...

Zadanie można zrobić na kilka sposobów. Na przykład poprzez zawężenia omegi tylko do takich par, których suma jest parzysta.
Moim zdaniem, najłatwiej to narysuj sobie drzewo, na którym będzie podział na obie parzyste, nieparzyste i mieszane. I na jego podstawie określ prawdopodobieństwo.
Mateusz9000
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 10 lis 2007, o 17:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 16 razy

zbior/warunek

Post autor: Mateusz9000 »

szczerze to jakbys (moze ktos inny) to bylbym wdzieczny i zalapal o co chodzi i wolalbym zeby to bylo sposobem P(A/B) P(A) P(B) bo drzewkiem jeszcze nie czaje
ODPOWIEDZ