Urna; liczby dwucyfrowe; gra (kostka i moneta); słodzenie.

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Urna; liczby dwucyfrowe; gra (kostka i moneta); słodzenie.

Post autor: Dave »

1. Z urny, w której znajduje sie 20 kul białych i 2 czarne, losujemy n kul. Znajdź najmniejsza wartość n taką, przy której prawdopodobieństwo wylosowania przynajmniej jednej kuli czarnej jest większe od 0,5.

2. Sposród wszystkich liczb dwucyfrowych większych od 10 losujemy dwie. A - suma wylosowanych liczb jest liczba parzysta, B - iloczyn wylosowanych liczb jest liczba parzysta. Sprawdź, czy zdarzenia są niezależne i oblicz prawdopodobieństwo sumy zdarzeń A i B

3. Gra polega na jednoczesnym rzucie kostką i monetą. Wygrywamy w chwili, kiedy wypadnie orzeł oraz kiedy liczba oczek jest większa od 4. Oblicz prawdopodobieństwo, że grając cztery razy, raz przegramy oraz przynajmniej raz wygramy.

4. Prawdopodobieństwo, że klient posłodzi kawę wynosi 0,6, że doda do kawy śmietankę wynosi 0,5, a że posłodzi kawę jeśli już dodał do niej śmietankę wynosi 0,4. Oblicz prawdopodobieństwo, że klient: a) doda do kawy cukier i śmietankę b) doda do kawy śmietankę, jeśli wcześniej już posłodził kawę.


Z góry dziękuję za pomoc
Ostatnio zmieniony 7 sty 2008, o 20:56 przez Dave, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ