Obliczyc prawdopodobienstwo w excelu!

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
MATII

Obliczyc prawdopodobienstwo w excelu!

Post autor: MATII »

Witam,
a wiec mam takie zadanie, które czeba rozwiazac w excelu, niestety przekracza to moje umiejetnosci a zadanko mam oddac do konca tego tygodnia! Wiec jakby ktos mial czas i chec to moze by na nie spojrzał. Bede wdzieczny za jakolkolwiek pomoc! Podaj swoj mejl: fox87@o2.pl!
To te zadanko: (chodzi o zadanie nr.2)
2.
Wybrano dwie liczby z odcinka [-1,1]. Oblicz prawdopodobieństwo, że 0,5yx+0,2. Zaznacz wybrany obszar na wykresie.

jak rozwiązać:
1.kategorią osi x mają być kolejne liczby od 0 do 1 powiększające się o 0,1 (czyli 0; 0,1; 0,2; 0,3…)
następnie trzeba mając te liczby (traktując je jako x) obliczyć y dla każdego x i zaznaczyć y na wykresie.
y=x+0,2 (zamienić nierówność na równość) w jednej kolumnie, y=1 w drugiej kolumnie (bo y maksymalnie może przyjmować wartość 1)
2.narysować wykres.
3.aby zaznaczyć potrzebny fragment wykresu, należy zaznaczyć wykres, skopiować go do programu Paint (Start, Programy, Akcesoria, Paint)
Następnie tam wybrać kolor, zaznaczyć obszar i skopiować wykres z powrotem do Excela. Obliczyć pole otrzymanej figury i prawdopodobieństwo.

Rozwiązanie:
x y=x+0,2 y=1
0 0,2 1
0,2 0,4 1
0,4 0,6 1
0,6 0,8 1
0,8 1 1
1 1,2 1
Ta pomoc mi nic nie mówi!
Z gory dzieki za wszelka pomoc!
ODPOWIEDZ