Dwóch graczy wyciąga z talii 24 kart.

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
CoLLeR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 28 wrz 2007, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 3 razy

Dwóch graczy wyciąga z talii 24 kart.

Post autor: CoLLeR »

Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.
Dwóch graczy wyciąga z talii 24 kart (od dziewiątek do asów) po trzy karty Oblicz jakie jest prawdopodobieństwo, że
- pierwszy z nich ma co najmniej jednego asa

[ Dodano: 9 Listopada 2007, 00:35 ]
Czy ktoś mógłby mi pomóc w rozwiązaniu (jakaś podpowiedzieć ) w rozwiązaniu tego zadania?? Z góry dzięki
peterson506
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 8 lis 2007, o 12:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 10 razy

Dwóch graczy wyciąga z talii 24 kart.

Post autor: peterson506 »

Zdarzenie A, polegałoby na wylosowaniu co najmniej jednego asa, zaś odwrotnie do tego zdarzenie jest takie, iż nie wyciągamy ani jednego asa

P(A) = 1- (\(\displaystyle{ {20\choose 3}}\) / \(\displaystyle{ {24\choose 3}}\))

Zastanawiam się tylko dlaczego jeszcze tutaj jest drugi gracz? I czy przypadkiem nie chodzi tu o to, że najpierw pierwszy gracz losuje 3 karty, później drugi 3 karty, następnie pierwszy 3 kolejne i tak do wyczerpania wszystkich kart?
CoLLeR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 28 wrz 2007, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 3 razy

Dwóch graczy wyciąga z talii 24 kart.

Post autor: CoLLeR »

Ja się właśnie też zastanawiam
[tylko dlaczego jeszcze tutaj jest drugi gracz? I czy przypadkiem nie chodzi tu o to, że najpierw pierwszy gracz losuje 3 karty, później drugi 3 karty, następnie pierwszy 3 kolejne i tak do wyczerpania wszystkich kart?
> Nie wiem jak to rozumieć, ale po wyliczeniu wychodzi wynik z godny z odpowiedziami. Dzięki
ODPOWIEDZ