Zmiana rozkładu prawdopodobieństwa danych

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
mmss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 1 lis 2018, o 15:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 2 razy

Zmiana rozkładu prawdopodobieństwa danych

Post autor: mmss »

Szanowni Państwo,

mam taki oto problem : mamy tablice liczb o długości \(\displaystyle{ n}\) które są unormowane do \(\displaystyle{ 1}\) (czyli wszystkie są z zakresu od 0 do 1). Zakładamy że ich rozkład prawdopodobieństwa jest rozkładem jednorodnym (czyli z takie rozkładu było te \(\displaystyle{ n}\) liczb losowane). Dostałem takie polecenie : wykorzystując metodą odwrotnej dystrybuanty zmień rozkład prawdopodobieństwa któremu podlegają te \(\displaystyle{ n}\) liczb na dowolny inny Ci znany. Mam to napisać w pythonie.

Czy mógłbym zapytać szanownych kolegów, w którym miejscu w tej metodzie udaje się tak jakby podmienić rozkłady i wylosować moją tablicę liczb innym rozkładem?

Myślałem aby zrobić to tak że losujemy indeksy liczb od \(\displaystyle{ 0}\) do \(\displaystyle{ n-1}\) z mojej tablicy pierwszej i potem po prostu tworzę nową tablicę odpowiednio przypisując danemu indeksowi tablicy odpowiednie miejsce w nowej tablicy. Ale pytanie jest takie wtedy, jak wylosować indeksy całkowite od \(\displaystyle{ 0}\) do \(\displaystyle{ n-1}\) dla zadanego rozkładu prawdopodobieństwa?

Czy ktoś może zetknął się z podobny zagadnieniem?

Pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ