Rozkład Beta

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Iza8723
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 187
Rejestracja: 22 kwie 2020, o 19:01
Płeć: Kobieta
wiek: 18
Podziękował: 9 razy

Rozkład Beta

Post autor: Iza8723 »

Mam całkę \(\displaystyle{ \int_{0}^{1} \sin(x) x ^{ \frac{1}{2} }(1-x) ^{ \frac{3}{2} } . }\)
Ze wzoru na funkcje gęstości rozkładu Beta obliczyłam współczynniki i wyszło, że zmienna losowa \(\displaystyle{ X}\) ma rozkład \(\displaystyle{ Beta\left( \frac{3}{2}, \frac{5}{2}\right). }\)

Na jakiej podstawie całkę można zapiać jako \(\displaystyle{ \int_{0}^{1} \sin(x) x ^{ \frac{1}{2} }(1-x) ^{ \frac{3}{2} } =B\left( \frac{3}{2}, \frac{5}{2}\right) E[\sin X] }\) ?

Drugi problem to, że mam podane we wskazówce, że \(\displaystyle{ B\left( \frac{3}{2}, \frac{5}{2}\right) = \frac{ \pi }{6} }\) kompletnie nie wiem jak to uzyskać.

Będę bardzo wdzięczna za wyjaśnienie :?
Ostatnio zmieniony 20 paź 2020, o 16:45 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Punkt 2.7 instrukcji LaTeX-a. Funkcje matematyczne należy zapisywać: sinus - \sin, logarytm - \log, logarytm naturalny - \ln itd. Poprawa wiadomości.
ODPOWIEDZ