Jaka strategia gry w kostkę?

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
mragowo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2017, o 10:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rrgr
Podziękował: 1 raz

Jaka strategia gry w kostkę?

Post autor: mragowo »

Mam kostkę i rzucam nią. Koszt gry to powiedzmy \(\displaystyle{ 70\,gr}\) , wygrana \(\displaystyle{ 1,5\,\text{zł}}\) . Wygrać mogę tylko raz, jak zagram więcej, to wygrana się rozłoży na wygrywających jak np. w totolotku, ale oczywiście mogę obstawiać kilka razy w tej samej grze.

Jaka jest strategia gry w taką grę? Albo, jak sprawdzić która strategia jest lepsza.

Powiedzmy, że mam super wizję i wiem, że w następnej grze nie wypadnie jakas liczba. (Znam atraktor). Przy jakim atraktorze opłaci mi się grać i jak grać by wygrywać?

Mamy więc przestrzeń rzutów, koszt, wygrana i powiedzmy strategię. Strategia może być informacją o tym, że nie wypadnie jakaś kombinacja, albo znam np. prawdopodobieństwa (kość nie jest idealna).

Ja to policzyć? Jak narysować sobie wykres, jak dobra musi być moja strategia bym zarabiał? Jak policzyć czy strategia grania \(\displaystyle{ 2}\) razy w te sama grę jest lepsza niż \(\displaystyle{ 2}\) zakłady w tej samej grze? Albo jak policzyć o ile lepsza jest strategia, gdy rozkład prawdopodobieństwa zmienię o \(\displaystyle{ 15\%}\) ?
Ostatnio zmieniony 22 mar 2018, o 23:20 przez SlotaWoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
ODPOWIEDZ