Prawdopodobieństwo wygrania zespołu A z zespołem B

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
nikestylex7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2017, o 23:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ziemia

Prawdopodobieństwo wygrania zespołu A z zespołem B

Post autor: nikestylex7 »

Witam Wszystkich forumowiczów. Chciałbym uzyskać od Was pomoc w pewnej kwestii.
Są dwa zespoły jakie jest prawdopodobieństwo uzyskania wyniku 1-wygrana zespołu A, 0- remis , 2-wygrana zespołu B biorąc pod uwagę pozycje w lidze,formę(7 ostatnich meczy),5 ostatnich meczy jako gospodarz zespołu A, 5 ostatnich meczy jako wyjazdowiec zespołu B, 3 ostatnie wyniki gry ze sobą, ilu podstawowych zawodników jest kontuzjowanych (0-6), bramki zdobyte obu zespołów, bramki stracone obu zespołów, passa meczy bez porażki zespołu A i B.

Jak to najlepiej rozpisać ? Jakieś wskazówki ? Czy opłaca się brnąć w rachunek prawdopodobieństwa czy coś innego będzie tutaj lepiej pasowało ?
SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

Re: Prawdopodobieństwo wygrania zespołu A z zespołem B

Post autor: SlotaWoj »

Czyżbyś był kolejnym uzależnionym od hazardu?
nikestylex7 pisze:Jak to najlepiej rozpisać? Jakieś wskazówki? Czy opłaca się brnąć w rachunek prawdopodobieństwa czy coś innego będzie tutaj lepiej pasowało?
Trzeba opanować wieloczynnikową analizę statystyczną, a to coś znacznie więcej niż rachunek prawdopodobieństwa.
Statystyce tego typu zjawisk poświęconych było wiele doktoratów (i pewnie będą następne), opisujących modele statystyczne i metody określania ich współczynników. Ze zbioru możliwych modeli i metod trzeba by wybrać te, które najlepiej odpowiadają danemu zjawisku i posiadanym zbiorom obserwacji go dotyczących. Zajmuje się tym np. w matematyka ubezpieczeniowa i jest stosowane w ubezpieczeniach do uwzględniania czynników ryzyka.

Moja rada jest taka: Nie zajmuj się tym, bo zdobycie odpowiednich kwalifikacji będzie wymagało od Ciebie sporo czasu i wysiłku, a końcowy efekt nie będzie spełniał Twoich oczekiwań.
Uwzględnij też to, że sport jest kapryśną sferą życia i zawsze nie będziesz posiadał wszystkich istotnych informacji na jego temat.
No i nie można tylko i wyłącznie na podstawie przeszłości prognozować przyszłości.
ODPOWIEDZ