n rzutów monetą

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
kocur1191
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2017, o 23:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

n rzutów monetą

Post autor: kocur1191 »

Dla n monet otrzymujemy od "banku" tyle złotych ile wyrzuciliśmy orłów. Ile musimy wpłacić do "banku" żeby gra była sprawiedliwa?

Mój profesor wymyśla nam takie zadanka i nie wiadomo jak się do tego zabrać. Chodzi tutaj o rozkład dwumianowy? Wiem że odpowiedź to 1 zł ale nie mogę wpaść na schemat rozwiązania a we wtorek mam kolokwium. Proszę o jakąś podpowiedź, czego tutaj użyć?
Awatar użytkownika
jutrvy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1202
Rejestracja: 24 lis 2014, o 18:04
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 239 razy

Re: n rzutów monetą

Post autor: jutrvy »

No właśnie taki jest problem z rachunkiem prawdopodobieństwa, probabiliści mają tendencję do nieścisłego stawiania problemów. Pewnie chodzi o to, żeby prawdopodobieństwo wygranej było równe prawdopodobieństwu przegranej.
Dla n monet otrzymujemy od "banku" tyle złotych ile wyrzuciliśmy orłów.
Co to dokładnie znaczy?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: n rzutów monetą

Post autor: Premislav »

Moim zdaniem powinniśmy wpłacić do banku wartość oczekiwaną wygranej, ale tak mi się tylko wydaje.
kocur1191
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2017, o 23:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: n rzutów monetą

Post autor: kocur1191 »

Tak było sformułowane zadanie.
Co to dokładnie znaczy?


Chodzi o to że bierzemy udział w grze, rzucamy sobie n razy monetą i ile orłów wrzucimy tyle złotych wygramy. Z tego co zrozumiałem mamy określić jaka jest najbardziej prawdopodobna liczba sukcesów.
ODPOWIEDZ