Kilka zadań z obliczeniem prawdopodobieństwa

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Michailo_k
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2017, o 23:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Kilka zadań z obliczeniem prawdopodobieństwa

Post autor: Michailo_k »

Witam
Mam problem z następującymi zadaniami z obliczania prawdopodobieństwa, od razu dodam ze przeglądałem tematy na tym forum z podobnymi zadaniami lecz nie pomogły mi nic i dalej nie wiem jak to rozwiązać :/
Byłby ktoś tak pomocny i pomógł by mi w rozwiązaniu tych 5 zadań poniżej ?
Z góry bardzo dziękuje

1) Pewne zjawisko zachodzi w dwóch etapach. Pierwszy etap może zajść na cztery sposoby oznaczone jako (a, b, c, d), natomiast drugi na piec sposobów oznaczonych przez (I, II, III, IV, V). Wybór sposobu zajścia zjawiska na każdym etapie jest jednakowo prawdopodobny. Proszę obliczyć prawdopodobieństwo zdarzenia A polegającego na tym ze interesujące zjawisko nie zajdzie poprzez sekwencje (d, I) lub (d, II) .

2) Prawdopodobieństwo zajścia zdarzenia C wynosi 1/√2 - √2/2. Obliczyć ile wynosi P(C) ?

3) W urnie znajdują się wymieszane następujące kule: piec czerwonych, dwie białe oraz trzy żółte. Zdarzenie losowe polega na wyciągnięciu jednej kuli. Obliczyć prawdopodobieństwo tego ze wylosujemy kulę czerwoną lub żółtą.

4) Proszę obliczyć prawdopodobieństwo nie wylosowania w pojedynczym losowaniu w Dużego Lotka (losujemy 6 kul spośród 49 ponumerowanych od 1 do 49) kul z numerami {1,2,3,4,5,6} lub {6,5,4,3,2,1}.

5) Na kwadratowa powierzchnie o boku a=0,25m spada stalowa kulka. Może ona spaść w dowolne miejsce powierzchni z jednakowym prawdopodobieństwem. Na środku tej powierzchni namalowane jest czarne koło o średnicy d=10cm. Proszę obliczyć prawdopodobieństwo tego ze kulka nie spadnie na czarne kolo.
samorajp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 18 lis 2008, o 18:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 11 razy

Kilka zadań z obliczeniem prawdopodobieństwa

Post autor: samorajp »

Zadanie 2:

P(C) = 0. Wystarczy rozszerzyć ułamki do wspólnego mianownika, którym jest 2.
ODPOWIEDZ