Prawdopodobieństwo pojawienia się odpowiedzi w teście

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
rriiccaardda87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 6 sty 2017, o 16:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gulbin

Prawdopodobieństwo pojawienia się odpowiedzi w teście

Post autor: rriiccaardda87 »

Witam serdecznie,

ciekawi mnie czy istnieje jakiś matematyczny sposób na obliczenie prawdopodobieństwa pojawienia się prawidłowej odpowiedzi w danym pytaniu w teście w tym roku, bazując na odpowiedziach, które pojawiały się w poprzednich latach.

Konkretyzując i wyjaśniając, posiadam zbiory odpowiedzi z ostatnich 11 lat (z wyjątkiem 2006 roku) do pewnego testu składającego się z 50 pytań (z wyjątkiem 2008 oraz 2016 roku, w tych testach do zdobycia było 49 punktów) Odpowiedzi do każdego zadania są trzy: a, b oraz c, w tym tylko i wyłącznie jedna poprawna. Test co roku pojawia się w tej samej formie.

Interesuje mnie czy matematyka może mi pomóc określić, czy dana odpowiedź ma większe prawdopodobieństwo na okazanie się prawidłową od innych w roku następnym tj. bieżącym, czyli 2017.

Jeśli nie matematyka, to może heurystyka? Jestem otwarta na propozycje co do związków, zależności, tendencji oraz hipotez.

W formie obrazu dołączam tabelkę z odpowiedziami, oraz tabelkę zarówno z odpowiedziami, które dominują w poszczególnych pytaniach jak i z tymi, które pojawiają się najmniej razy lub nigdy się nie pojawiły (0). Dodatkowo umieszczam tabelkę, do której jest zrobiony wykres pokazujący liczebność odpowiedzi a,b oraz c w całym teście na przestrzeni lat.

miodzio1988

Prawdopodobieństwo pojawienia się odpowiedzi w teście

Post autor: miodzio1988 »

Zamiast robić takie analizy i tracić czas to jednak proponuję naukę. Nawet jak zaznaczysz same odpowiedzi a to tylko w 2015 byś miała połowę punktów, więc lipa.
ciekawi mnie czy istnieje jakiś matematyczny sposób na obliczenie prawdopodobieństwa pojawienia się prawidłowej odpowiedzi w danym pytaniu w teście w tym roku, bazując na odpowiedziach, które pojawiały się w poprzednich latach.
Nie.

A w ogóle wiadomo, że to są te same pytania zawsze?
rriiccaardda87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 6 sty 2017, o 16:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gulbin

Prawdopodobieństwo pojawienia się odpowiedzi w teście

Post autor: rriiccaardda87 »

Nie, pytania różnią się każdego roku

Owszem nauka byłaby niepodważalnie, zdecydowanie o wiele lepszą opcją, jednak na nią trzeba poświęcić dużo czasu, którego już niestety nie mam. Z tego względu szukam innych sposobów na ewentualne podwyższenie szansy zdobycia większej ilości punktów.
miodzio1988

Prawdopodobieństwo pojawienia się odpowiedzi w teście

Post autor: miodzio1988 »

Nie, pytania różnią się każdego roku
No to masz swoją odpowiedź.
Owszem nauka byłaby niepodważalnie, zdecydowanie o wiele lepszą opcją, jednak na nią trzeba poświęcić dużo czasu, którego już niestety nie mam. Z tego względu szukam innych sposobów na ewentualne podwyższenie szansy zdobycia większej ilości punktów.
No to nie jest to dobra metoda. Jak nie chcesz w ogóle poświęcać czasu to strzelaj i tyle. W większości a i b jak widać
rriiccaardda87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 6 sty 2017, o 16:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gulbin

Prawdopodobieństwo pojawienia się odpowiedzi w teście

Post autor: rriiccaardda87 »

Dziękuję
ODPOWIEDZ