Prawdopodobieństwo zdobycia szczytu

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
ka9ila
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2016, o 19:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Prawdopodobieństwo zdobycia szczytu

Post autor: ka9ila »

Proszę wybaczcie mi jeśli robię coś źle, nieodpowiedni dział, forma, ale jestem tu pierwszy raz :p Potrzebuję pomocy w rozwiązaniu zadania z matematyki, nie wiem jak się za nie zabrać, a że nikt ze znajomych/ rodziny dobrze na matmie się nie zna, to zawitałam tutaj. Oto treść zadania:
"Jacek gra w grę "Zdobądź szczyt piramidy". Piramida ma siedem poziomów a Jacek \(\displaystyle{ 100}\) żyć (prób/podejść) aby wejść na szczyt. Nieudane podejście zdobycia kolejnego piętra kończy się spadkiem poziom niżej lub utratą życia. Dane; Jackowi udaje się zdobyć wyższe piętro w \(\displaystyle{ 60\%}\) przypadków, w \(\displaystyle{ 23\%}\) przypadków Jackowi nie udaje się wejść na wyższe piętro, przez co spada poziom niżej natomiast \(\displaystyle{ 17\%}\) prób kończy się utratą życia Jacka. Jacek startuje z poziomu \(\displaystyle{ 0}\), jeśli nie uda mu się zdobyć pierwszego piętra to ginie, ponieważ nie może spaść już niżej. Spośród \(\displaystyle{ 100}\) prób, ile zakończy się zdobyciem szczytu piramidy przez Jacka?"
Ostatnio zmieniony 20 gru 2016, o 21:08 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by wskazywały o czym jest treść zadania.
ODPOWIEDZ