Prawdopodobieństwo wystąpienia wyniku meczu

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
pc_piotrek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 5 paź 2010, o 22:01
Płeć: Mężczyzna

Prawdopodobieństwo wystąpienia wyniku meczu

Post autor: pc_piotrek »

Witam,
pisząc pewien program który pobiera wszelakie statystyki na temat zawodników danej drużyny piłkarskiej oraz przeciwnej drużyny, zastanawiałem się nad tym jak można to wykorzystać. Czy istnieje jakiś algorytm do ocenienia szans danej drużyny na podstawie statystyk danych graczy (zespołu)? Zastanawiałem się też nad inną drogą, czyli pobieraniem stawek bukmacherskich na dane spotkanie i robienie z nich (no właśnie czego? - średniej) ? Wydaje mi się to głupim pomysłem, tym bardziej że nie zbyt znam się z tą dziedziną matematyki. Czego od was oczekuje? Jakiegoś nakierowania na temat, który pomoże mi rozwiązać problem, nie chce odpowiedzi w stylu, to jest za trudne, nie bierz się za to itp.
miodzio1988

Prawdopodobieństwo wystąpienia wyniku meczu

Post autor: miodzio1988 »

Jeżeli masz problem z matematyką to nie masz za co się brać za statystykę.
Typowanie, a analiza bukmacherska
Polecam sobie wygooglować
pc_piotrek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 5 paź 2010, o 22:01
Płeć: Mężczyzna

Prawdopodobieństwo wystąpienia wyniku meczu

Post autor: pc_piotrek »

Nie powiedziałem, że mam problem z matematyką, a jedynie z tym działem matematyki, a to jest różnica.
miodzio1988

Prawdopodobieństwo wystąpienia wyniku meczu

Post autor: miodzio1988 »

No to tym bardziej, przecież ten dział Ciebie interesuje, prawda? Napisałem co masz zrobić, masz odpowiednie fora od tego, więc nie wiem czemu na forum matematycznym piszesz w takich sprawach
pc_piotrek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 5 paź 2010, o 22:01
Płeć: Mężczyzna

Prawdopodobieństwo wystąpienia wyniku meczu

Post autor: pc_piotrek »

Gdyż przejrzałem pare stron i nie satysfakcjonują mnie informacje w nich zawartę. Zwracam się z prosbą o pomoc z materiałami, a Ty jak widać nie chcesz pomóc. Ok podałeś mi frazę, ale tak naprawdę nic z niej nie wynika po wpisaniu. Tyle mogłem znaleźć sam.
miodzio1988

Prawdopodobieństwo wystąpienia wyniku meczu

Post autor: miodzio1988 »

Ale o jakie materiały Ci chłopie chodzi? Jak wygrać na zakładach sportowych?

Może dorzucić do tego jak w totka wygrać? Na tej zasadzie jest sens Twojego pytania.

No to ja w ciągu tych 20 minut przejrzałem kilkanaście stron i znalazłem ciekawe fora o tej tematyce. Na łatwiznę zatem chcesz iść nikt za Ciebie takiego researchu nie zrobi

Ale tutaj masz 1 poradę:
Jako, że są one nieustannie aktualizowane musimy przejrzeć ofertę na interesującą nas opcję zakładu, u wszystkich bukmacherów, zwłaszcza jeżeli posiadamy konta u kilku z nich. Dobrym rozwiązaniem są tu porównywarki internetowe. Kolejnym kryterium jest ocena opłacalności grania kursu. Jeżeli jest on według nas satysfakcjonujący powinniśmy przejść do sprawdzania jego wahań (zmian kursów). Pamiętajmy, że spadki kursów sugerują, że typerzy często grają na daną opcję zakładu, co wiąże się z tym, że bukmacherzy w celu zniwelowania potencjalnych strat obniżają kurs, przy jednoczesnym wzroście na zakład przeciwny. Następstwem analizy sportowej pod kątem kursów jest również wyszukiwanie zakładów typu Value bet. Pamiętajmy o jednej z podstawowych zasad profesjonalnego gracza: zakłady bukmacherskie to nie zawieranie zakładu przeciwko drużynie czy losowi, ale w dużej mierze przeciwko błędom bukmacherów, którzy są tylko ludźmi.


Czyli możesz na początek zająć się szeregami czasowymi.
ODPOWIEDZ