Baccarat a prawdopodobienstwo 50/50?

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
WidmoCzlowieka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 21:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Odmety Prawdy
Podziękował: 8 razy

Baccarat a prawdopodobienstwo 50/50?

Post autor: WidmoCzlowieka »

Zastanawiam sie jaki jest Rozkład prawdopodobienstwa. Mamy \(\displaystyle{ 7}\) talii po \(\displaystyle{ 52}\) karty. K- 10 wart 0. A-9 wart jakie wskazuja karty. I ciagniemy na \(\displaystyle{ 2}\) kupki po \(\displaystyle{ 2}\) karty. Wyzszy wynika daje wygrana a \(\displaystyle{ 9}\) to najw. Wart jaka monza uzyskac. Jezeli otrzymam wynika dwucyfrowy to liczymy go jako liczbe pjednosci (\(\displaystyle{ 9+9=18=8}\)). Jest tam kilka zasad wiecej nieistotnych dla Togo tematu . Pytanie moje jest czy prawdopodobienstwo wygrana na jednej sposrod dwoch kupek Wynosi \(\displaystyle{ \frac12}\)? Nie przesadzajmy ze mam to stosowac dla poj cyfr, choroba dopadla to do lekarza idz
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2016, o 10:40 przez WidmoCzlowieka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Cytryn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 46 razy

Baccarat a prawdopodobienstwo 50/50?

Post autor: Cytryn »

Przepraszam, ale mam problemy ze zrozumieniem tego, co piszesz.

Kartom z siedmiu klasycznych talii przypisujemy wartości - król, dama, walet i dziesiątka mają wartość \(\displaystyle{ 0}\), as to jak mi się wydaje \(\displaystyle{ 1}\), pozostałe zgodnie z tym, co wskazują. Z tego wielkiego stosu ciągniemy dwa razy dwie karty, sumujemy ich wartości i bierzemy cyfrę jedności z wyniku. Tak?

Prawdopodobieństwo nie wynosi \(\displaystyle{ \frac 12}\). Może się zdarzyć, że wyciągniemy (przykładowo) cztery asy, wtedy jest remis.
WidmoCzlowieka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 21:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Odmety Prawdy
Podziękował: 8 razy

Baccarat a prawdopodobienstwo 50/50?

Post autor: WidmoCzlowieka »

No masz prawo nie rozumiec. Grasz ze mna na kase. Mamy wymieszanych 7 talii. I ciagniemy po 2 karty. Dla mnie I dla ciebie. Ja dostalem A7 ty K9, wygrales. Jest jeszcze zasad o dociaganiu 3 karty ale nie chce juz mieszac. Raz analizowqlem. 2 mln rozdan i odchylenie wynioslo o 30 000 wygranych wiecej dla "przeciwnika". Dlatego moje pytanie czy prawdopodobienstwo wygrana Wynosi 50%? Mini sie wydaje, ze tak. Tak pominmy ten remis bo nic nie zmienia.
Awatar użytkownika
Cytryn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 46 razy

Baccarat a prawdopodobienstwo 50/50?

Post autor: Cytryn »

Tak, sytuacja jest symetryczna... jeśli pominiemy remisy, każdy układ pojawia się dwa razy - raz wygrany dla mnie, raz dla drugiej osoby.
WidmoCzlowieka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 21:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Odmety Prawdy
Podziękował: 8 razy

Baccarat a prawdopodobienstwo 50/50?

Post autor: WidmoCzlowieka »

Dziekuje za pomace. Nie bylem pewien. A wyliczenia by troche zajely dlatego to pytanie. Dziekuje-- 28 wrz 2016, o 01:17 --Jeszcze jedno pytanie. czy prawdopodobienstwo wygranej 5 razy z rzedu wynosi \(\displaystyle{ \frac{1}{32}}\)? Tak samo jak w rzucie moneta? Pomijajac te remisy. Dziekuje
Awatar użytkownika
Cytryn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 46 razy

Baccarat a prawdopodobienstwo 50/50?

Post autor: Cytryn »

Tak. Każda kombinacja wyników (pięć wygranych, dwie wygrane, przegrana i wygrana, i tak dalej) ma szansę pojawić się z tym samym prawdopodobieństwem równym \(\displaystyle{ \frac{1}{32}}\).
WidmoCzlowieka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 21:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Odmety Prawdy
Podziękował: 8 razy

Baccarat a prawdopodobienstwo 50/50?

Post autor: WidmoCzlowieka »

Dziekuje. Ale, nie losujemy z pomiedzy 2 elementow tylko z kilkuset i stad moje watpliwosci. Wiec czy jest mozliwe aby ten Rozkład wygladal inaczej? Dziekuje.
Awatar użytkownika
Cytryn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 46 razy

Baccarat a prawdopodobienstwo 50/50?

Post autor: Cytryn »

Nie. Jeżeli nadal ignorujemy remisy, mamy tylko dwa możliwe wyniki (przegrana lub porażka), które wypadają równie często. To, z ilu elementów losujemy, jest bez znaczenia.

Wyobraź sobie rzut kostką o sześciu ścianach i zdarzenie "wypadło parzyście wiele oczek" albo rzut monetę i zdarzenie "wypadł orzeł". Czy między nimi są jakieś różnice? Jakie?
WidmoCzlowieka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 21:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Odmety Prawdy
Podziękował: 8 razy

Baccarat a prawdopodobienstwo 50/50?

Post autor: WidmoCzlowieka »

Dobry czlowieku stokrotne dziekuje.
ODPOWIEDZ