Kostki przeznaczenia

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
alkama1928
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 21:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Słupsk

Kostki przeznaczenia

Post autor: alkama1928 »

Rzucamy trzema pięciościennymi symetrycznymi kostkami z liczbami odpowiednio: 0,2,5,7,9 na poszczególnych ściankach. Oblicz prawdopodobieństwo, że suma wyrzuconych liczb jest podzielna przez trzy.
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2016, o 22:47 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale.
szw1710

Kostki przeznaczenia

Post autor: szw1710 »

A jak wygląda pięciościan symetryczny?
alkama1928
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 21:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Słupsk

Kostki przeznaczenia

Post autor: alkama1928 »

Tak jak Ty, tylko zupełnie inaczej. Pomogłam?
szw1710

Kostki przeznaczenia

Post autor: szw1710 »

Jak ja wyglądam, możesz obejrzeć na moim blogu (link w podpisie). Nie przypominam niczego kanciastego, wręcz przeciwnie.

Moja uwaga dotyczy złego postawienia zadania z niemożliwością skonstruowania takiej kostki. Można to interpretować w ten sposób, że mamy pięciościan, obojętnie jaki, ale tak wyważony, że częstości wypadania każdej ze ścian są identyczne i wynoszą \(\displaystyle{ \frac{1}{5}}\).
alkama1928
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 21:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Słupsk

Kostki przeznaczenia

Post autor: alkama1928 »

Hmmm no nie wiem, tak miałam napisane w treści. Pewnie trzeba to interpretować tak samo jak ze zwyczajną kostką do gry, tylko z pięcioma ścianami. Jakkolwiek by nie była skrojona
ODPOWIEDZ