Zdarzenia A i B

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
alkama1928
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 21:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Słupsk

Zdarzenia A i B

Post autor: alkama1928 »

O zdarzeniach \(\displaystyle{ A}\) i \(\displaystyle{ B}\) wiemy, że są niezależne. Wiadomo, że \(\displaystyle{ P(A \cap B')=0,14}\) oraz \(\displaystyle{ P(A \cup B)=0,44}\). Oblicz \(\displaystyle{ P(A), P(B)\text{ i } P(A' \cup B')}\), jeżeli \(\displaystyle{ A'}\) to zdarzenie przeciwne do \(\displaystyle{ A}\) i \(\displaystyle{ B'}\) to zdarzenie przeciwne do \(\displaystyle{ B}\).
Czy ktoś ma jakiś pomysł?
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2016, o 21:59 przez Kacperdev, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód: Całe wyrażenia matematyczne umieszczaj w tagach [latex] [/latex].
szw1710

Zdarzenia A i B

Post autor: szw1710 »

Rozrysuj te zbiory na schematach Venna (interpretując każde ze zdarzeń jako koło). Całą przestrzenią będzie np. prostokąt zawierający oba koła. Tylko te koła narysuj tak, aby miały część wspólną - czyli zachodziły na siebie.
alkama1928
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 21:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Słupsk

Zdarzenia A i B

Post autor: alkama1928 »

Próbowałam coś liczyć jakimiś wzorami ale wychodziły mi rzeczy na minusie, więc coś chyba trochę nie grało A o jakimś schemacie venna nawet nie słyszałam :O
szw1710

Zdarzenia A i B

Post autor: szw1710 »

Wytłumaczyłem, na czym to polega.

Kod: Zaznacz cały

https://pl.wikipedia.org/wiki/Diagram_Venna


To sposób intuicyjnie najprostszy. Prawdopodobieństwa interpretuj jak pola. Więc załóż, że pole całej przestrzeni ma wartość \(\displaystyle{ 1}\).
ODPOWIEDZ