Urna, talia i moneta

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
radeox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 8 kwie 2016, o 11:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Urna, talia i moneta

Post autor: radeox »

Potrzebuję pomocy przy tych zadaniach z probabilistyki. Nigdy nie byłem dobry z tego działu matematyki i po prostu go nie lubię. Być może dla kogoś te zadania będą banalne i zechce mi pomóc.

1. W zbiorze 2n wyróżniono 2 liczby. Czy bardziej prawdopodobne jest, że siadając losowo wokół stołu przy którym jest 2n miejsc, wyróżnione osoby znajdują się obok, czy naprzeciw?
2. Jaką grubość powinnam mieć moneta aby prawdopodobieństwo upadnięcia na kant wynosiło 1/3?
3. Z talii 52 kart wyjęto jedną kartę i włożono do talii zawierającej także 52 karty. Z 2 talii losujemy kartę. Jakie jest prawdopodobieństwo wylosowania asa ?
4.W urnie znajduje się 18 kul czarnych i 12 białych. Losujemy 3 kule pojedyńczo za każdym razem zwracając wylosowaną kulę. Oblicz prawdopodobieństwo że
a) wszystkie kule są czarne
b) otrzymano dokładnie dwie czarne kule
miodzio1988

Urna, talia i moneta

Post autor: miodzio1988 »

Jakie są konkretnie problemy?
radeox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 8 kwie 2016, o 11:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Urna, talia i moneta

Post autor: radeox »

Problem jest taki że nei miałem wcześniej styczności z tymi zadaniami w życiu i nie wiem jak się do nich zabrać.
miodzio1988

Urna, talia i moneta

Post autor: miodzio1988 »

Zacznijmy od zad 4, jest najłatwiejsze.

Ile mamy wszystkich możliwości wylosowania 3 kul? Skorzystaj z symbolu Newtona
ODPOWIEDZ