prawdopodobieństwo geometryczne

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
madlene
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 17 paź 2015, o 11:05
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

prawdopodobieństwo geometryczne

Post autor: madlene »

Z wnętrza sześciokąta foremnego o boku \(\displaystyle{ 10}\) wybrano losowo 1 punkt. Jakie jest prawdopodobieństwo, że odległość tego punktu od środka sześciokąta nie przekracza \(\displaystyle{ 3}\) ?
bartex42
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 17 mar 2014, o 21:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 19 razy

prawdopodobieństwo geometryczne

Post autor: bartex42 »

Nie jestem pewien, czy rozumiem. Czy to jest taka strona, że jak matematykowi się nudzi, to sobie wchodzi i ma górę zadań do zrobienia, bo inni wstawiają mu treść? Czy też taka, na którą wchodzi ktoś, kto ma kłopot i próbuje go opisać, a inni próbują mu pomóc, tłumacząc to, czego nie rozumie? Ja z treści tego posta nie umiem wywnioskować, w czym jest problem.
Czy problem tkwi w braku zrozumienia definicji prawdopodobieństwa geometrycznego? Czy może w obliczeniu polu sześciokąta foremnego? A może w tym, że zbiór punktów, których odległość od ustalonego punktu nie przekracza 3, jest kołem o promieniu 3? Czy też trudnością jest ustalenie, czy to koło w całości zawiera się w sześciokącie, czy też wystaje?
Chętnie pomogę w zrozumieniu, ale nie w samym poznaniu wyniku.
ODPOWIEDZ