Prawdopodobieństwo, że student zaliczy sesję

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
zuzka_kotek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 23 lut 2016, o 20:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 4 razy

Prawdopodobieństwo, że student zaliczy sesję

Post autor: zuzka_kotek »

Witam
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak w ogóle zabrać się za to zadanie, ponieważ nie mam pojęcia ja to zacząć, a mam całą listę do zrobienia podobnych zadań. Studenci zdają egzaminy z przedmiotów A,B,C. Wiadomo, że przedmiot A zalicza 60% studentów, przedmiot B zalicza 80% studentów i przedmiot C zalicza 70% studentów. Studenci, którzy zaliczyli A i B stanowią 55% ogółu, ci którzy zaliczyli A i C stanowią 45% ogółu a studenci, którzy zaliczyli B i C stanowią 60% ogółu. Sesję zimową zalicza ok. 40% studentów. Oblicz prawdopodobieństwo, że losowo wybrany student:
a) zaliczył przynajmniej jeden egzamin
b) zaliczył przynajmniej dwa egzaminy
Janpostal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 7 gru 2015, o 17:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 16 razy

Prawdopodobieństwo, że student zaliczy sesję

Post autor: Janpostal »

Zrób sobie rysunek 3 zbiorów i powpisuj odpowiednie dane, a później wszystko już odczytasz z rysunku
zuzka_kotek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 23 lut 2016, o 20:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 4 razy

Prawdopodobieństwo, że student zaliczy sesję

Post autor: zuzka_kotek »

Ale w jaki sposób po prostu przedmiot A i wszystkie dane z nią związane? Czy może za pomocą drzewka? Czy mógłby ktoś mnie po prostu naprowadzić na rozwiązanie?
ODPOWIEDZ