Prawdopodobienstwo bayesa i calkowite

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
balti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18 paź 2014, o 17:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: czestochowa
Podziękował: 7 razy

Prawdopodobienstwo bayesa i calkowite

Post autor: balti »

Mam pytanie nie chce by ktoś mi rozwiązywał zadanie ale jedynie chciałbym się dowiedzieć czy "prawdopodobieństwo całkowite w tym zadaniu " to chodzi o to ze wybrano "osobe ktora nie lubi pilki noznej ?" obojętnie czy dziewczyna czy chłopak ? (jakos nie bardzo do mnie to dociera)

Jeden na pięciu mężczyzn nie lubi piłki nożnej i pięć na siedem kobiet nie lubi piłki nożnej. Z grupy, w której jest tyle samo kobiet, co mężczyzn wylosowano osobę, która nie lubi piłki nożnej. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jest to kobieta?

Chciałbym tez wiedzieć czy znacie jakieś sposoby odróznienia prawdopodobieśstwa całkowitego od bayesa . WIem tylko ze bayesa to zajscie "hipotezy" pod warunkiem zdarzenia natomiast całkowite obliczenie zdarzenia pod warunkiem hipotez.

Strasznie to wszystko mylące ;D
miodzio1988

Prawdopodobienstwo bayesa i calkowite

Post autor: miodzio1988 »

Podstawową różnicą jest to, że pstwo całkowite nie jest pstwem warunkowym. A wzór Bayesa stosuje się dla pstwa warunkowego. Prosta sprawa
balti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18 paź 2014, o 17:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: czestochowa
Podziękował: 7 razy

Prawdopodobienstwo bayesa i calkowite

Post autor: balti »

Czyli to dlatego trzeba bylo policzyc "wszystkich" ktorzy nie lubia pilki nie wazne czy to chlopak ,dziewczyna;p
miodzio1988

Prawdopodobienstwo bayesa i calkowite

Post autor: miodzio1988 »

Wszystkich trzeba policzyć, bo wzór Bayesa w mianowniku ma pstwo całkowite przecież
ODPOWIEDZ