Zmienna losowa X - rozkład Poissona

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Adas123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 15 cze 2015, o 10:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 2 razy

Zmienna losowa X - rozkład Poissona

Post autor: Adas123 »

Witam mam takie zadanie:
Zmienna losowa X posiada rozkład Poissona o wartości oczekiwanej równej 2. Wartości, jakie przyjmuje zmienna losowa X są następujące: 2, 4, 6, 7, 8, 9, 10. Oszacować prawdopodobieństwo, że zmienna losowa X:
a. będzie miała wartości powyżej 4

Jakieś wskazówki od czego zacząć to zadanie? z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Zmienna losowa X - rozkład Poissona

Post autor: Premislav »

Nie wiem, jak rozumieć ten fragment:
Wartości, jakie przyjmuje zmienna losowa X są następujące: 2, 4, 6, 7, 8, 9, 10.
jeżeli tak, że przyjmuje tylko takie wartości, no to nie ma ona rozkładu Poissona (chyba że ja znam jakiś inny rozkład Poissona). Co więcej, nie istnieje zmienna losowa, która przyjmuje z niezerowymi p-stwami wartości \(\displaystyle{ 2, 4, 6, 7, 8, 9, 10}\) i tylko takie, a ma wartość oczekiwaną \(\displaystyle{ 2}\).
Tak że wytłumacz o co chodzi \(\displaystyle{ \vee}\) popraw błąd w zapisie/podaj dokładną treść \(\displaystyle{ \vee}\) zbij prowadzącego łomem za wpuszczanie w maliny (no dobra, to ostatnie to żart).
Adas123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 15 cze 2015, o 10:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 2 razy

Zmienna losowa X - rozkład Poissona

Post autor: Adas123 »

Dzięki za odpowiedź także muszę zabrać łom na zajęcia, bo taka treść została podana na zajęciach.
ODPOWIEDZ