Prawdopodobieństwo znalezienia liczby w przedziale?

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
BeHappy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 19:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 9 razy

Prawdopodobieństwo znalezienia liczby w przedziale?

Post autor: BeHappy »

Mam funkcję \(\displaystyle{ y(x)=2x+1}\) w przedziale \(\displaystyle{ <1,3>}\)

Jakie jest prawdopodobieństwo znalezienia wartości \(\displaystyle{ =3}\) w tym przedziale?

Taka wartość jest tylko dla liczby z przedziału \(\displaystyle{ 1}\), więc prawdopodobieństwo jest zerowe czy nie? Wydaje mi się, że nie, bo muszę policzyć dystrybuantę, ale wcześniej miałem np. , że wartość '2' była w przedziale <1,2>, a cały przedział wynosił <1,3>, więc prawdopodobieństwo wynosiło 0.5, a teraz nie wiem.
Awatar użytkownika
p-adyczny Leo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 19 maja 2014, o 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polandia
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 14 razy

Prawdopodobieństwo znalezienia liczby w przedziale?

Post autor: p-adyczny Leo »

Piszesz niezrozumiale, ale jeśli rozkład jest ciągły, to miara zbiorów jednoelementowych musi być zerem.
BeHappy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 19:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 9 razy

Prawdopodobieństwo znalezienia liczby w przedziale?

Post autor: BeHappy »

p-adyczny Leo pisze:Piszesz niezrozumiale, ale jeśli rozkład jest ciągły, to miara zbiorów jednoelementowych musi być zerem.
Jak to nie zrozumiale, chcę wiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia '3' w przedziale od <1,3> jeśli jedyny 'x' jaki tą wartość przyjmuje z tego przedziału to jedynka.

Nie wiesz czy miałeś sygnały i systemy dynamiczne, ale pokażę Tobie to:

Charakterystyka szumu:


Gęstość prawdopodobieństwa szumu:



Gęstość prawdopodobieństwa sygnału wyjściowego:


Rozchodzi się o dystrybuanty w '3' i '7'. Dlatego muszę wiedzieć, czy jeśli wartość '3' jest tylko dla '1' z całego przedziału <1,3>, to czy prawdopodobieństwa jej wystąpienia jest zerowe czy nie.

Popatrz na te rysunki i zrozum o co się rozchodzi, gdyby przedział był większe np. od <0,4>

To dystrybuanty wynosiłyby \(\displaystyle{ \frac{1}{4}}\), bo wartość '3' byłaby dla przedziału <0,1>, a cały przedział wynosi tak jak pisałem <0,4>, więc prawdopodobieństwo wystąpienia '3' w tym przedziale to \(\displaystyle{ \frac{1}{4}}\) - analogicznie dla '7'.

Więc pytam czy dla mojego przypadku gdy '3' jest tylko dla '1' z przedziału <1,3> to jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia '3' w tym przedziale zero czy jakaś konkretna wartość?
ODPOWIEDZ