Dystrybuanta zmiennej losowej...

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Awatar użytkownika
Carl0s
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 1 maja 2006, o 12:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 2 razy

Dystrybuanta zmiennej losowej...

Post autor: Carl0s »

siema z rana...jutro mam egzamin z matmy i jednej rzeczy nie umiem wogole, prosilbym o opisanie jak to sie liczy albo wzglednie policzenie, oto zadanie:

Dana jest dystrybuanta zmiennej losowej X:


\(\displaystyle{ F(x)= \lbrace 0 \ ,x\in (-\infty;-1 \rangle ; \ \frac{3}{4}x+\frac{3}{4} \ ,x\in (-1;\frac{1}{3} \rangle ;\ 1 \ ,x\in (\frac{1}{3};+\infty) \rbrace}\)

Oblicz prawdopodobienstwo \(\displaystyle{ P(\lbrace \omega:0 \leqslant X(\omega) < \frac{1}{3} \rbrace)}\)



*prosze o mozliwie pelna i szybka odopwiedz
**kiedys kurs LaTEXA byl bardziej przejrzysty
Awatar użytkownika
kuch2r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2302
Rejestracja: 18 paź 2004, o 18:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław/Ruda Śląska
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 408 razy

Dystrybuanta zmiennej losowej...

Post autor: kuch2r »

Zmienna losowa X, jest typu ciaglego.
Stad:
\(\displaystyle{ P(\{\omega: 0\leq X(\omega)< \frac{1}{3}\})=F(\frac{1}{3})- F(0)}\)

*kiedys ksiazki wydawaly sie bardziej czytelne, zapraszam do lektury pierwszej lepszej z rachunku prawdopobienstwa....
Ostatnio zmieniony 17 cze 2007, o 21:10 przez kuch2r, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Carl0s
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 1 maja 2006, o 12:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 2 razy

Dystrybuanta zmiennej losowej...

Post autor: Carl0s »

sorry...ale to mi nic nie pomoglo..a z ksiazki bym chetnie skorzystal ale nie mam zadnej pod reka

*mowi sie "bardziej czytelne" lub "czytelniejsze" kiedys ludzie lepiej umieli zasady gramatyki
ODPOWIEDZ